Prejdi na obsah

Hiking.sk Zavrieť

Prihlás sa do svojho konta
alebo sa zaregistruj

Vriace fórum

Diskusná téma K fotke: Prameň Žánova studňa.

Diskusná téma K fotke: Prameň Žánova studňa.

Prameň Žánova studňa sa nachádza v doline Oponického potoka na jeho brehu. Voda z neho vteká do malého jazierka vytvoreného prehradením Oponického potoka. Asi 50 m nad prameňom proti prúdu potoka je zachytený vodný zdroj. Výdatnosť prameňa zachyteného do kovového U-profilu je okolo 1 l/min. Okolie slúži asi ako piknikové miesto (lavičky, stôl). V turistickej mape je zakreslený cca o 500 m vyššie.

Filip86

6.9.2020 pramen spolahlivo tiekol, je prekryty strieskou vedla asi o 2m je dalsi vyvod pramena, pramen nie je na znacke ako sa uvadza v mape ale cca 500m od znacky zdroj vody na strome, potom je vodarensky objekt a kusok dalej vedla cesty (v pravo smerom dole) je pramen- dobre viditelny z cesty

Pridaj reakciu

Pridaním diskusného príspevku súhlasíte s podmienkami použitia hiking.sk.

Vriace fórum

Komentár

Matobee k fotke: Najkrajšia Maťo veru je to užasné miesto. Žasol som už v zime, keď mala tiež skvelú atmosféru, akurát by to vtedy chcelo viac snehu. Takto začiatkom leta nemala chybu. Spo …

+ 1 ďalší príspevok

Komentár

Matobee k fotke: Marunovci Janka díky. No mám viac záberov ale tento síce aj s káblom sa mi najviac páčil. Stĺpy, káble, paraboly, autá atď. veru dajú občas zabrať. Hehe.

+ 1 ďalší príspevok

Komentár

Matobee k fotke: Chodníček Danka je to krásne a nezvyčajné miesto. Oživil som si tvojou fotkou spomienky na to ako som sa tadiaľto prešiel v auguste minulého roku.

nová téma

Komentár

Yetee k fotke: Leto v Balogu Drevenice v Balogu to budú asi ťažko, keďže je to zrubový, gréckokatolícky kostol z Matysovej zo skanzenu pod Ľubovnianským hradom.

nová téma