Prejdi na obsah

Hiking.sk Zavrieť

Prihlás sa do svojho konta
alebo sa zaregistruj

Vriace fórum

Diskusná téma K fotke: Na Slovenskej prérii.

Vladimir50

No jasné zoom, ale urobil si to výborne. Všetky kopce, čo vymenúvaš poznám, ale navštevoval som ich tak pred tridsiatimi rokmi, potom už len sporadicky - krátke výletíky alebo bicykel. V septembri som išiel na bicykli okolo priehrady za Málincom a hore dolinou do sedla Prašivá a potom cez Látky a Detviansku Hutu do Hriňovej a bol som prekvapený ako to za Málincom spustlo. Pamätám si tam ešte plno samôt. Inak ten názov Slovenská préria sa mi páči..

Misou

K tomuto kraju ma viažu spomienky. Ako chlapec som na Táňove trávieval prázdniny(kosenie sušenie sena).Chodili sme tam pešo z osady Hámor, ktorá je v súčastnosti zaliata vodami priehrady Málinec.
Záber foto bol priblížený cca 5x.V okolí Bykova je viac výhľadových kopcov, Drahová, Jasenina, Vrchdobroč.
Ďalšie podrobnosti o tomto kraji viď:

hiking.sk/…/vikend_v_cechanka…
hiking.sk/…/ako_som_siel_na_h…
hiking.sk/…/ostrozky_stara_hu…

Vladimir50

Pekné foto (spojené so sľubovaným "pálením sviečok"?) To asi muselo byť robené so zoomom, koľko asi? Alebo nie? Dávno som už v tomto kraji nebol.... Inak k niektorej z Tvojich predchádzaj fotiek som zaspomínal - z príležitosti za lesňovania Bykova - na svoj výlet z roku 1971 a napísal som, že tam nikdy neviedol ani nevedie turisticky značený chodník a teraz som zistil, že tam ide červená značka - aj z Táňova, takže sa opravujem. Ja som mal pocit, že po tom zalesnení Bykova tam už ani nemá význam žiadne značky robiť.

Pridaj reakciu

Pridaním diskusného príspevku súhlasíte s podmienkami použitia hiking.sk.

Vriace fórum

Komentár

Matobee k fotke: Na Striebornici Díky Maťo. No to by som netipol, že máš sem namierené aj keď si nakoniec nešiel. Červená "hrebeňovka" je na urobenie si obrazu o tejto časti pohoria fajn a zlák …

+ 1 ďalší príspevok

Komentár

Daulagiri k fotke: Nad Ľubietovou Ja som tu bol pred dvoma rokmi v čase ešte nerozvinutej vegetácie, ale páčilo sa mi tiež. Ešte tu mám nejaké resty, takže prídem opäť.

nová téma

Komentár

Matobee k fotke: Pod Skríželným Veru bolo to neplánované a také sú naj. Hehe. Aj si ja ho zapamätám aj skrz medvedieho incidentu čo sa v ten deň stal a o týždeň zas tu neďaleko, kde sme sa str …

+ 1 ďalší príspevok