Ospravedlňujem sa, som mimo trasu, ale neboli tie polomy aj nad Pohorelou, takých 1.500 m od odbočky zelenej TZT, zo Salašnej smerom na Pohorelú ?
Iba na okraj: vodopád pod Orlovou je aj v zime velmi pekný.


Chodník z Liptovskej Lužnej do sedla pod Skalkou vedie v náhradnej trase. Je vyznačená dočasným značením žlto sfarbenými fáborkami. Značenie bolo aspoň v lete dostatočne husté. Akurát ak schádzate zo sedla pod Skalkou, tak treba od smerovníka pokračovať trochu nižšie smerom ku Veľkej Chochuli, po cca 150 m hľadať príslušné fáborky. Od Liptovskej Lužnej smerom do sedla nie je problém. Obchádzková trasa začína až v sedle Dolné Želiská (smerovník).


martin123: sedlo pod Skalkou - Liptovská Lúžna stále figuruje vo výstrahách HZS hzs.sk/…/vystrahy ako nepriechodný.


Určite je lepšie ísť tou obchádzkou cez Mistríky, neviem si predstaviť, že by to mohlo byť tadiaľ horšie.
Foťák som mal len v GPSku, zo 3 fotky mám (dám do galérie) a podnet pošlem písomne, aj keby to k ničomu neviedlo.


Bolo by aj teraz lepšie ísť z Kečky na Donovaly obchádzkou cez Mistríky, tak ako to už bolo doporučované pred rokom? Teda Na Šponge odbočiť smerom doprava dole po spádnici. Vlani v júni to tadiaľ bolo v pohode.
Alebo aj tam je už teraz tankodróm?


info k foto / Hnedé miesto (za červenou budovou - objekt MV SR) je stavebná príprava pre výstavbu - asi aquaparku.


Dva týždne dozadu som sa nostalgicky zo Zvolena pozrel smerom na Kečku, pretože v čase kalamity sme išli hrebeň NT a v tom (vtedy ešte nespracovanom) polome sme sa na úplný záver fakt poriadne zapotili. Už na prvý pohľad sa mi tam niečo nezdalo, predsa som zhruba vedel do akej miery to tam bolo popadané. možno sa mýlim, ale podľa mňa tam lesa chýba neúmerne viac, než bol rozsah tej kalamity. Lesáci a tuším že aj donovalskí menežéri urobili fakt "poctivú" robotu. Foto:
s8.postimg.org/…/IMG_9922.jpg
s2.postimg.org/…/IMG_9924.jpg
s3.postimg.org/…/IMG_9967.jpg


P.S.
Minulotyzdnovy update mapy nie je posledny. Pripravujeme vrstvu vystrah, do ktorej bude moct kazdy pridat puntik + fotografiu + napisat vystrahu. Redakcia to potom skontroluje, priradi farbu a velkost puntiku a vypublikuje to von.


Podanie na IZP (ako na akykolvek urad) musi byt pisomne a cez podatelnu, resp. doporuceny list s dorucenkou. Inak sa mozu vyhovarat. Fotografie vytlacit, na ofotenej mape oznacit ich poziciu. Pridat vsetky info, ktore clovek o danej veci ma.
Ak urad nereaguje, treba sa stazovat, aby pochopil uradnik, ze to tak nenechas.


tarazed, to by samozrejme nebol ziaden problem, no ako som pisal. upozornoval som ho, ze mu nejde poslat fotky, nasledne este nejake informacie a tento clovek sa mi uz viac neozval(neodpisal). Po asi 4om maily ma to prestalo bavit.

