Tri malé aktualizácie k článku:
- zrútená časť opevnenia holičského zámku už je opravená.
- u rieky Moravy v časti U Jezu sa už dá prejsť na druhú stranu rieky a dať si pivo vo vodáckom klube. Na veľkom topole oproti klubu je klepadlo na ktorého znamenie príde z druhej strany loďka.
- v Skalici pod Kalváriou reštaurácia Ledovňa už dlhší čas nefunguje.


... a aby som nezabudol. V zrebcine je umiestena aj vystava - pamiatky najdene pocas arch. vyskumu v okoli kostola sv. Margaretky :)
v zrebcine je sidlo ministerstva ZSSR.
„Ministerstvo KONIN, hovadin, volovin, prasačin a vtákovin“
ezahorie.sk/index.php?option=com_content&view=…


POZOR!!
Nezabudnite si do zoznamu zapisat pamiatku:
CISARSKY a KRALOVSKY ZREBCIN v Kopcanoch - vraj sa da v zrebcine aj prenocovat (invormacia z cykloklubu Malacky).
Samotny zrebcin je krasne miesto
ckz.kopcany.sk/


Pali, Pafi, vdaka za zastavenie a vase postrehy, Martin, tu zelenu z Hodonina do Lanzhozu som uz isiel davnejsie, ale suhlas, v zime je to pekna prechádzaka, podobne ako TZT v CHKO Zahorie.


Ten kostolik aj mna sklamal. Ale celkovo, znacena trasa z Lanzhotu do Hodonina sa mi zda ovela atraktivnejsia. Samozrejme, treba sa sem vybrat v zime :-).


Aj ja pridávam pochvalu,
terén poznám veľmi dobre - Margita neviem, kedy sa dočká sprístupnenia či opravy interiéru. Vnútri je čiastočne osekaná omietka, možno príprava na reštauráciu. Bola tam na to nejaká firma z NZ, mali tam už aj lešenie, no keďže bola tuším nejaká predvolebná akcia - neviem presne, muselo ísť dolu. Od tej doby nič.
JV bastión na zámku išiel do priekopy práve preto, že ju vybagrovali a naplnili vodou, išlo stamodtiaľ okolo 5000 náklaďákov.
Prechod cez jez by som tiež uvítal, ako aj mnohí ďalší, pivko v klube je excelentné!


Parádne ako vždy. Trochu netradičná rovinatá turistika, ale okolie je prekrásne.
Mimochodom, v Skalici bol špitál pre starých a chudobných, ktorý založil ešte Ctibor z Ctiboríc a ešte pred pár rokmi fungoval v podstate v pôvodnom duchu...

