Prejdi na obsah

Hiking.sk Zavrieť

Prihlás sa do svojho konta
alebo sa zaregistruj

Vriace fórum

Diskusná téma K fotke: Ranobarokový kaštieľ v DCA

Diskusná téma K fotke: Ranobarokový kaštieľ v DCA

Tento kaštieľ bol postavený v roku 1670 v štýle včasného baroka s renesančnými základmi. Bol rozšírený v rokoch 1719 – 1730. Jednoposchodová budova je štvorkrídlová dvojtraktovej dispozície a s ústredným dvorom. Vstupná časť sa pýši honosnou barokovou bránou a štvorhranou vežou. Z dvornej časti je priebežná arkádová spojovacia chodba, na prízemí otvorené arkády na pilieroch. V západnom krídle je baroková kaplnka Nanebovzatia Panny Márie z roku 1730.

Tanazilina

Hm, skratky miest obvykle identifikujem podľa ŠPZ, tak to bude asi tým, že Dubnica nemá ŠPZ. Teším sa, že som zas o niečo múdrejšia. Zdenči, to rádiško si nepamätám, bo ja tam mám naladenú furt jednu stanicu.

Tanazilina

No, ja som tú skratku tiež nepoznala a musela som si ju nájsť na internete (ešte že ho máme), ale odkiaľ podchádza to neviem, typujem, že ju vymyslela zas nejaká MEGA CELEBRITA z nejakého SUPER RÁDIA, alebo iného SUPER MÉDIA. Je mi to také smiešne, ako u nás, čím väčšia blbosť, tým sa rýchlejšie ujem. Ako také "vidíme sa" alebo "či?"

Tidoj

Túto skratku (DCA) som doteraz nepoznal, všimol som si ju zrovna pred týždňom v nejakej internetovej diskusii. Že: "...to majú aj v DCA." Myslel som si, že to je nejaký obchodný reťazec.

Pridaj reakciu

Pridaním diskusného príspevku súhlasíte s podmienkami použitia hiking.sk.

Vriace fórum

Komentár

Matobee k fotke: Najkrajšia Maťo veru je to užasné miesto. Žasol som už v zime, keď mala tiež skvelú atmosféru, akurát by to vtedy chcelo viac snehu. Takto začiatkom leta nemala chybu. Spo …

+ 1 ďalší príspevok

Komentár

Matobee k fotke: Marunovci Janka díky. No mám viac záberov ale tento síce aj s káblom sa mi najviac páčil. Stĺpy, káble, paraboly, autá atď. veru dajú občas zabrať. Hehe.

+ 1 ďalší príspevok

Komentár

Matobee k fotke: Chodníček Danka je to krásne a nezvyčajné miesto. Oživil som si tvojou fotkou spomienky na to ako som sa tadiaľto prešiel v auguste minulého roku.

nová téma

Komentár

Yetee k fotke: Leto v Balogu Drevenice v Balogu to budú asi ťažko, keďže je to zrubový, gréckokatolícky kostol z Matysovej zo skanzenu pod Ľubovnianským hradom.

nová téma