Prejdi na obsah

Hiking.sk Zavrieť

Prihlás sa do svojho konta
alebo sa zaregistruj

Vriace fórum

Diskusná téma K fotke: Hrad Liptovský Hrádok

Diskusná téma K fotke: Hrad Liptovský Hrádok

Hrad Liptovský Hrádok je doložený od roku 1341 a bol súčasťou kráľovs.majetkov. V 1433 sa ho zmocnili husiti. Od 15.stor. patril rôznym majiteľom. V 18.stor. trvale patril ku kráľovs.majetku. V 1600 pristavili k hradu renesančný kaštieľ. Za stavovských povstaní v 17.stor. hrad poškodili, po požiari 1803 obnovili už iba kaštieľ v roku 1930.

Rbr69

tono: nepochybujem o Tvojich vedomostiach nadobudnutych "pochodenim" kusu prirody a Slovenska, Tvoje vyklady byvaju podrobne az encyklopedicke, to s tym linkom a hadanim hadaniek bol len "špás" :)

Tono

Rbr69, tento hrad poznam pomerne doverne, bol som v nom 1x este ako sarvanec ked tam sidlilo Lipt. muzeum (1977) a potom kazdorocne az po rok 1984. Naposledy som bol uz hostom pekne opravenych interierov hradu a bolo mi vtedy dovolene aj pobehat ruinu, ktora nie je bezne pristupna hostom hotela. Ale navstevu odporucam. Nedaleko sa nachadza aj predsunute opevnenie hradu a pozostatky mohutnych sianci z doby povstania Frantiska Rakoczyho II.

Rbr69

jorson: tak-tak, odtial som cerpal info k popisu :)

tono: hromada pohladov, to sa potom hadaju hadanky :) vyborny link

Pridaj reakciu

Pridaním diskusného príspevku súhlasíte s podmienkami použitia hiking.sk.

Vriace fórum

Komentár

Matobee k fotke: Marunovci Janka díky. No mám viac záberov ale tento síce aj s káblom sa mi najviac páčil. Stĺpy, káble, paraboly, autá atď. veru dajú občas zabrať. Hehe.

+ 1 ďalší príspevok

Komentár

Matobee k fotke: Chodníček Danka je to krásne a nezvyčajné miesto. Oživil som si tvojou fotkou spomienky na to ako som sa tadiaľto prešiel v auguste minulého roku.

nová téma

Komentár

Yetee k fotke: Leto v Balogu Drevenice v Balogu to budú asi ťažko, keďže je to zrubový, gréckokatolícky kostol z Matysovej zo skanzenu pod Ľubovnianským hradom.

nová téma

Komentár

Daulagiri k fotke: Nad Starinou Predbežne mám vymyslenú trasu, ktorá zahŕňa túto červenú, potom modrú z Topole a ešte motanie sa okolo Uliče. Len musí prísť vhodný čas :-)

+ 2 ďalšie príspevky

Komentár

Adina k fotke: Vzsušná Prechádzala som okolo v noci. Rozhľadňa je ozaj osvetlená vďaka solárnym panelom na nej.

nová téma