Prejdi na obsah

Hiking.sk Zavrieť

Prihlás sa do svojho konta
alebo sa zaregistruj

Vriace fórum

Diskusná téma K fotke: Pozorovateľňa na Dubni

Diskusná téma K fotke: Pozorovateľňa na Dubni

Opevnená pozorovateľňa, zvaná "bunker" bola v 50. a 60. rokoch minulého storočia dobre viditeľná z celej Žiliny, teraz je v mohutnej húštine. Zrejme slúžila ako vojenská hláska o poškodení mesta po ťažkom bombardovaní (údajne sú v Žiline ešte aspoň dve, jedna na budove divadla a druhá blízko hasičskej stanice, s úzkymi vodorovnými priezormi). Nájdete ju asi 15 metrov od chodníka - červenej značky smerom na Žilinu, asi 25 metrov nad poslednou záhradnou chatkou s neprehliadnuteľnou, mohutnou bránou- ale ťažko ju nájsť v húštine, aj keď viete, kde hľadať. Ak sa dobre pamätám, vchod bol pôvodne chránený pred tlakovou vlnou prísypom, ktorý je už úplne rozpadnutý.

Tanazilina

Ako deti sme tam chodievali s kamarátkou blicovať z jazykovej školy :).
Nedávno sme sa tam boli s priateľom prejsť, ale som to tam nenašla. Myslela som, že už to zlikvidovali.

Pridaj reakciu

Pridaním diskusného príspevku súhlasíte s podmienkami použitia hiking.sk.

Vriace fórum

Komentár

Daulagiri k fotke: Červený kameň Tiež sme si v minulosti prešli tieto bralá, ale do hradu Lednica sme sa nedostali, bol zamknutý úplne, ani nádvorie sme nemali možnosť vidieť. Snáď nabudúce. In …

nová téma

Komentár

Matobee k fotke: Najkrajšia Maťo veru je to užasné miesto. Žasol som už v zime, keď mala tiež skvelú atmosféru, akurát by to vtedy chcelo viac snehu. Takto začiatkom leta nemala chybu. Spo …

+ 1 ďalší príspevok

Komentár

Matobee k fotke: Marunovci Janka díky. No mám viac záberov ale tento síce aj s káblom sa mi najviac páčil. Stĺpy, káble, paraboly, autá atď. veru dajú občas zabrať. Hehe.

+ 1 ďalší príspevok

Komentár

Matobee k fotke: Chodníček Danka je to krásne a nezvyčajné miesto. Oživil som si tvojou fotkou spomienky na to ako som sa tadiaľto prešiel v auguste minulého roku.

nová téma