Prejdi na obsah

Hiking.sk Zavrieť

Prihlás sa do svojho konta
alebo sa zaregistruj

Vriace fórum

Diskusná téma K fotke: Štôlnička

Diskusná téma K fotke: Štôlnička

Málo známy banský objekt sa nachádza na bočnom hrebeni nad údolím potoka Vidlárová vo výške okolo 580m n.m. Z môjho pohľadu je to sympatická lokalita a konečne po toľkých zavalených alebo umelo vykopaných ústiach MK baní sa jedná o prirodzený stav. Netreba sa v nej báť utopenia, udusenia ani prepadnutia stropu, keďže dĺžku má do tých 4 metrov. Pravdepodobne išlo len o prieskum. Prítomná je aj malá halda. Podobný typ baní, ale so zavaleným ústím a takýmto malým rozsahom, je napríklad nad Modranskou dolinou (V930), pod Skalnatou alebo pod Gašparovou, kde ich je niekoľko nad sebou. Dnešná trasa ma zaviedla do blízkosti mnohých banských diel http://mapy.hiking.sk/?trasa=ryxY7

Majo105

dík za tipy, natiahol som do si do Locusu aspoň WMS mapu SBD, zatiaľ to hádam bude stačiť :-) Uvidím, ako to pôjde v teréne

Vladvlad

Vďaka za záujem. Na odkaze nižšie sa dá nájsť veľa zaujímavého v rôznych mapových službách, napr. kml v Google Earth mserver.geology.sk:8399/…/MapServer

Osobne by som to radšej nechal ako to je, kto chce, nájde si to, je v tom aj kus objavovania.
Teraz to už síce veľmi nepotrebujem, keďže som si prešiel väčšinu banských MK diel, ktoré sú v mape SBD (aj mimo nej) zaradené, ale v začiatkoch mi pomohla obyčajná vytlačená mapa, kde je tie štôlne vidieť. Priradil som si k nim aj názvy.
A následne som ich chcel mať aj v navigácii v telefóne, tak som si dosť prácne vytvoril vrstvu MK baní do Locusu. V teréne to je potom úplne jednoduché, pekne offline, presne viem kadiaľ ísť. Väčšina baní je správne a presne zaznačená.

Majo105

preštudoval som tu trasu čo si prešiel na mapserver.geology.sk/sbd/ Ozaj veľa starých banských objektov v tom okolí, zaujímavé, niekedy musím obehať. Možno aj námet na hiking.sk, čo takto pridať ďalšiu mapovú vrstvu s týmito údajmi..v spolupráci s ŠGÚDZ? ;-)

Vladvlad

Ako vidím, do príspevkov sa dajú pridávať fotky, tak ešte aj doplňujúce foto. Malo byť už v prvom príspevku, ale nejako sa to hneď odoslalo.

Vladvlad

Zaujímavosťou, ktorá sa nezmestila do popisu je, že tesne pri vchode bola prichytená živá babôčka pávooká.

Pridaj reakciu

Pridaním diskusného príspevku súhlasíte s podmienkami použitia hiking.sk.

Vriace fórum

Komentár

Paulovič pali76ZM k fotke: z Veľkej lúky Nooo tak celkom sme vystihli pekný deň. Výhľady boli parádne. Fotené to je nie priamo z vrcholu Veľkej lúky ale som si trochu zišiel nižšie. Odtiaľ sa mi to zda …

+ 1 ďalší príspevok

Komentár

Matobee k fotke: Studnička Krásne miestečko a rovnako aj Blajzoch. Bol som v tejto dolinke dva mesiace pred vami a tiež som sa tu zastavil a osviežil. :-)

nová téma

Komentár

Daulagiri k fotke: Lávka Okolo som už pár krát šiel, ale na ostrovček som akosi nikdy nemal čas zájsť. Snáď pri najbližšej príležitosti to napravím.

nová téma

Komentár

Matobee k fotke: Zrkadlenie Perfektná tá oparo-hmlička Danka. Musela to byť skvelá chvíľa. Bol som tu pred 2 mesiacmi alebo bolo letne, azúrovo. :-)

nová téma