Prejdi na obsah

Hiking.sk Zavrieť

Prihlás sa do svojho konta
alebo sa zaregistruj

Vriace fórum

Diskusná téma Staré a raritné smerovky

Diskusná téma Staré a raritné smerovky

Počas potuliek po značkovaných chodníkoch mnohí natrafia na historické alebo inak nezvyčajné smerovky. Podeľte sa o ich fotografie.

Durosv

Pri Koháryho dube - nová žltá smerovka + smerovka z roku 1967 po už neexistujúcej modrej TZT.

Radim25

Pri vodnej nádrži Výtoky nad Chtelnicou v Malých Karpatoch som objavil smerovník-hrdzku. Nie je tam už vidieť ani rok, ani farbu značky, to ubytovacie zariadenie tam ešte je, ale či patrí Slovnatu veru neviem...

Mirec240

Dávno zrušené rázcestie červenej a zelenej v Malých Karpatoch, neďaleko súčasného rázcestia Kozí chrbát. Smerovky už takmer úplne pohltil strom. Rázcestie je zaujímavé skôr tým, že okolo stromu už žiadny vychodený chodník dnes nevedie.

Radim25

Tak toto je dobré foto, tú jednotku ozaj ktosi odlepil, ale problém je asi v nadmorskej výške, podobne ako hore na smerovníku pod Rohatou skalu...

MisoB

@SatelitHomer: Tabuľky TIM Pod Rohatou skalou mali byť evidentne umiestnené dolu pri ceste. Na fotke z 2009 je ešte aj čas hore na Rohatú skalu, ktorý by zodpovedal. Na tvojej fotke ktosi odstránil tú hoďku :)

Vladimír Kobza

Áno samozrejme, na základe fontu písma, tvaru a veľkosti smerovky, materiálu a pod. možno bez pochybností konštatovať, že ide o smerovku z roku 1984.

Mirec240

Na fotke v príspevku zo včera (19.12. 22:41) určite nie je rok 1954 ale je to smerovka z roku 1984.

Peter61

dopĺňam : "Kontakt na značkárov som v rámci KST PO"..

Peter61

@SatelitHomer: s prvou vetou súhlasím.
Tuto na strešníku bolo 600 m namiesto 800 m:
mapy.dennikn.sk/?x=21.21127&y=49.16338&ref=permalink
Kontakt na značkárov som v rámci KST nenašiel, tak som napísal šéfke. Odpoveď bolo "školenie" a hubová polievka. ako do Vasilisy Premúdrej.
Tú druhú vetu si strč vieš kam, anonymko.

SatelitHomer

zaujímalo by ma odkiaľ zobrali tie údaje. ten geodet bol snáď namol keď to meral.
Raritné chyby. dám len jednu fotku kde sú uvedené hlúposti.

Rohatá skala má 816m!!! smerovník 850m! a pritom je umiestený cca vo výške 785m
ale to je nič oproti Pod Rohatou 515m v teréne cca 673m. už som si myslel že som spadol do pukliny a prepadol sa až dole na zvažnicu pri prameň kde je taká výška.

ešte mi to myslí. to bola rýchlovka. stiahol som ju z panoramia. šťastie že 07/09/15 23:12 bolo uvedené ID

Radim25

SatelitHomer: našiel som v diskusii k článku Turistické značenie SK Tvoj príspevok z 04/09/15 07:49 - "ja som našiel moju fotku z 2010 pri jankovom vršku smerovník 1954! ale či ho ešte nevymenili neviem povedať". Chcel som sa spýtať, či by sa to foto smerovníka nedalo tuto zverejniť!?
Ak to budeš čítať zareaguj, aby som vedel, že si to čítal...

Tomas Vohlarik

pred casom sme boli na prechadzke okolo Banskeho Studenca a v sedle Caniar sme narazili na zrusene modre znacenie a smerovniky z roku 1967. druhy smerovnik bol tazko odfotitelny zarasteny v strome vo vyske cca 3 m

Vladimír Kobza

Pavel: Áno, keďže pôvodná trasa Cesty Hrdinov SNP viedla na veľkom úseku v rámci Turčianskej kotliny po asfaltových cestách, rozhodlo sa o jej presmerovaní cez pohoria Žiar a Kremnické vrchy. K zmene v teréne došlo niekedy v 70. rokoch 20. stor. Pre lepšiu názornosť uvádzam porovnanie pôvodného a nového priebehu dotknutého úseku.
a) pôvodný priebeh: Čičmany - Fačkovské rázcestie – Kľak – Vrícko – Kláštor pod Znievom – Socovce – Laskár – Blatnica – Gaderská dolina – Dedošová dolina – Kráľova studňa;
b) nový priebeh: Čičmany - Sedlo Javorinka - Fačkovské sedlo – Vrícke sedlo – Vyšehrad – Bralová skala – Sedlo pod Vysokou – Kunešov – Kremnické Bane – Krahule – Skalka – Sedlo Tunel – Kordícke sedlo – Flochová – Sedlo Malý Šturec – Kráľova studňa (čiastočne využíval už predošlé TZT červenej farby).
Podrobnejšie o tomto píšem v samostatnom článku o TZT na Slovensku:
hiking.dennikn.sk/…/turisticke_znacenie_slovensko.html

Pridaj reakciu

Pridaním diskusného príspevku súhlasíte s podmienkami použitia hiking.sk.

Vriace fórum

Komentár

Pavel Forgáč k článku: Žaškovské sedlo Išiel som okolo 26.9.2023. Ako sa píše v nižšom príspevku tak prístrešok niekto upravil. V podkroví je miesto na nocovanie pre 3 turistov. Vďaka tomu čo stavbu …

+ 1 ďalší príspevok