Prejdi na obsah

Hiking.sk Zavrieť

Prihlás sa do svojho konta
alebo sa zaregistruj

Vriace fórum

Diskusná téma K článku: Planina Horný vrch zo Sorošky

Diskusná téma K článku: Planina Horný vrch zo Sorošky

V druhom diele zo série „Výhľady Slovenského krasu“ navštívime planinu zvanú Horný vrch. Nachádza sa v centrálnej časti krasu a od ostatných planín sa líši svojím dlhým a úzkym tvarom, pretiahnutým v smere východ - západ. Najjednoduchší prístup na planinu je na jej západnom okraji v Jablonovskom sedle, známom tiež ako Soroška. Tu sa planina Horný vrch dotýka susednej Silickej planiny, cez horský priechod prechádza náš hlavný južný cestný ťah (I/16) a v neposlednom rade tu je motorest (koliba) s parkoviskom. Mal som v pláne preskúmať vyhliadky v tejto časti planiny, výsledný priebeh túry sa však vytváral až priamo počas nej.

Mariad , 2

Ospravedlňujem sa, že môj príspevok súvisí s témou len okrajovo - s východzím bodom túry, Jablonovským sedlom.
Zháňam informácie o stave žltej turistickej značky zo sedla do Hrušova. Ako je udržiavané značenie, či je vôbec prechodená / priechodná, ak áno, či tam nie je nejaký skalný prah, po ktorom by sa (asi) nedal zniesť bike.

Pencurák

Mariad, po oprave oporného múru hlavnej cesty v Jablonovskom sedle je žlto značený turistický chodník priechodný. Kamarát s partiou v nedeľu šli na bikoch z Hrušove hore Hrušovským závozom po žltej až na Sorošku. Niektoré úseky sú dosť strmé a skalnaté, možno niekde treba z biku zosadnúť, ale ináč by to malo byť OK.

Mariad

Pencurák, ďakujem veľmi pekne za odpoveď a dôležité a hlavne aktuálne informácie. Snažila som sa trasu značky dohľadať s pomocou google maps a dostupných fotiek, ale bola to bieda. Keď to kamaráti len nedávno vyšli s bikami hore, tak dolu by sme to mali zvládnuť tiež, prípadne zložíme bagáž a znesieme osve. Kamarát bude moja krvná skupina ... najľahší prevod na biku je - tlačenie:-)

FunTTomas

Je otvorená koliba Soroška? Dávajú jedlo do jednorázových obalov alebo v akom režime aktuálne fungujú?

Daulagiri

Toto je krásny kraj, stále ešte neopozeraný. Tatry som krásne videl z Dievčenskej skaly na Silickej planine, pre mňa nevšedný zážitok :-) Fotky článku sú ozaj super!

Martin knor

Parada. Ale aj tak Ta podozrievam, ze na svoje fotky Tatry dokreslujes :-D.

Siel som tuto jar severnym okrajom Silickej planiny, ale stade nie su tak fantasticke vyhlady ako z okraja planiny Horny vrch. Zato som tam fotil koberec kandikov psich zubov. Tatry (Vysoke aj Nozke) vsak dobre vidno z luk nad Silicou, kde som bol o tyzden neskor.

PaliT

Skvelé, najmä fotky, skladám klobúk...

Boro

Tú úžasnú fazuľovku s údeným tam varia už desaťročia a je aj v mysli celej našej bandy zapísaná zlatým písmom. Bola fantastická.

Pridaj reakciu

Pridaním diskusného príspevku súhlasíte s podmienkami použitia hiking.sk.

Vriace fórum