Prejdi na obsah

Hiking.sk Zavrieť

Prihlás sa do svojho konta
alebo sa zaregistruj

Vriace fórum

Diskusná téma Turistické značkované trasy

Diskusná téma Turistické značkované trasy

Téma je určená na hlásenie zmien priebehu TZT, nepresností na www.turistickamapa.sk, otázky na aktuálnu priechodnosť a pod.
Podnety týkajúce sa nepresností v topografickom podklade zasielajte priamo jeho tvorcom do firmy SHOCart.

Lubo

Opravili sme chybu, ktora v niektorych pripadoch sposobovala naplanovanie trasy jednosmernym usekom v opacnom smere. Napriklad Klastorna dolina v opacnom smere pri zapnutej preferecii zelenej znacky.

Prosim nahlaste nam, ak by sme tym nieco ine rozbili v Hikeplanneri :-).

Dominob , 10 reakcií

Kláštorskú roklinu v Slovenskom raji máme v mapách obojsmernú, treba ju preto upraviť len na výstup.

MisoB

V databáze má ten zelený chodník príznak jednosmernosti, netuším, prečo to Hikelpanner ignoruje.

Dominob

Možno tam robí šarapatu ten spoločný krátky úsek s paralelnou, no obojsmernou žltou.. ale to len tipujem, to by asi nemalo mať vplyv..

Dominob

No v teréne to jednosmerné je, a aj podľa návštevneho poriadku..

Peter61

Samkoh :
upresňujem:
všetky jednosmerné rokliny v Sl.raji majú jednosmernosť vyznačenú na mape VKÚ, mapy cz a pod., ale nie je na Shocarte, čo je mapový podklad pre turistickamapa sk

Lubo

@Dominob objavil si zaujimavu situaciu (technicke detaily nizsie). Budem sa to snazit osetrit.

Problem je v tom, ze medzi dvoma razcestiami su dva useky. Zelena jednosmerka a zlta obojsmerka. Kedze obe trasy maju kazda jeden usek, tak je problem s oznacovanim susedov v dijsktrovom algoritme. Pri zelenom useku v smere zhora dole sa tie dva body neoznacia ako spojene, no uz pri zltej znacke sa oznacia ako spojene. Ked potom vyhodnocujeme, ktory usek vybrat, optimalizacia na zelenu znacku ju vyberie a na vzdialenost nie.

Lubo

@Peter61 nasa mapa ma nase vlastne data pre priebeh turistickych chodnikov, nepreberame ich od SHOCartu. Z neho mame topograficky podklad, nad ktorym je nasa vlastna vrstva znaciek.

ValerGajdosik , 1 reakcia

Ahojte.
Zmenili sme trasovanie 0805 v úseku Filakovo - Nad Čentou. Toto už máte v mape zmenené. Ale je tam aj trasa k vyhliadke 0805V (časť pôvodnej trasy). Túto v mape nemáte. Začiatok na novom TIM Veľký Bučeň, rázc. a koniec na novom TIM Veľký Bučeň.
Viď obrázok.

Tiež chýba na 0805 TIM Malý Bučeň, sedlo 48.300390, 19.877080

Valér

ValerGajdosik

Na 0812 Chýba TIM
Vrch Ipľa (Rázcestie s 2657), 48.618110; 19.642330

Pavel Forgáč

Na vrchu Buchlov v pohorí Vtáčnik pribudli nové technické pomôcky. Výstup bude teda bezpečnejší najmä v zime, keď tam býva dosť ľadu na skale.

Samkoh , 2

Prosím, odkiaľ máte to preznačenie zeleno značeného úseku Rovienky-Zemplínske Hámre? V piatok poobede sme to išli od Rovienok a ešte tam nebola výstraha ani zdola, ani zhora a značka viedla tak, ako je to na mapy.cz až ku zapáskovanému zosuvu, ktorý sme núdzovo obišli po jeho okraji od východu. Ak je to len odporúčaná v hornej časti neznačená obchádzka, malo by sa dať tuto na hiking upozornenie, aby turisti vedeli, že treba v správnej chvíli zo značky odbočiť.

MisoB

Možno máme nejaký starší pôvodný priebeh. Ak máš čerstvé info o skutočnom terajšom priebehu a problémoch, PLS napíš jasne, lebo neviem aká výstraha a kde mala zhora či zdola byť, a teda hlavne či to máme prekresliť.

Samkoh , 1 reakcia

a na modrej Porúbka-Vinné je cca. tu mapy.dennikn.sk/?x=21.94475… menší polom, priechodný, ale bez pozerania do mapy ťažko trafiteľný a na viacerých miestach mimo tohto polomu ide značka priamo po potoku v mladine, čo môže byť za výdatného dažďa problém.

Tono

Ten usek je dlhodobo problemovy, pisal som o nom uz v roku 2016 v tomto clanku hiking.dennikn.sk/…/viniansky… v stati "Smer Porubka". Usek sa da obist po spevnenej ceste veducej vychodne a neskor zbehnut uz cez stary les naspat na znacku.

MisoB , 1 reakcia

Vďaka za spresnenie. Takže to prekreslíme podľa skutočného priebehu a dáme k úseku upozornenie. Ten zosuv je asi niekde nad tým lomom, čo vidno na mape, že?

Samkoh , 1 reakcia

Reálny stav je taký, že značka v teréne vedie tadeto: mapy.dennikn.sk/?x=22.16681…
, avšak práve na tom mieste je zapáskovaný zosuv svahu, ktorý sa dosť zle obchádza.
Preto som predpokladal, že niekto iniciatívne navrhol do Turistickej mapy obchádzku tak, ako je vyznačená na mapy.dennikn.sk/?x=22.16681…
a zabudol dodať, že to tam nie je ani dodatočne preznačené.
Takže realita je taká, že zelená podľa značenia v teréne vedie tadeto: mapy.dennikn.sk/?x=22.16681… , ale je tam zapáskovaný zosuv pôdy.

Gagigo

Pardon - píšem o úseku Telgárt - Kráľova hoľa

Gagigo

Výstrahu na polom ešte z roku 2014 v hikeplanneri treba zrušiť. Tých zopár jednotlivo spadnutých stromov je možné ľahko prekročiť alebo už dávno sú tam vychodené obchádzky. Veď tam prechádzajú množstvá turistov a nemajú problém

Dušan Šrenkel

Na viacerých úsekov turistických trás na Kysuciach, najmä v okolí Klokočova a Turzovky sa nachádzajú úseky s popadanými stromami po veternej smršti z minulej soboty. Určite si dávať pozor na úsekoch Javorová - Hlinené - červená TZT, Hlinené - osada Hlinené - modrá TZT. Aj v úseku Jelitov - Hlinené sa nachádza viacero popadaných stromov.

Gagigo

Tááák, už aj ja mám prejdenú celú trasu Cesta hrdinov SNP. Síce nie tým "klasickým" non-stop pochodom ale doslova tak mimochodom.

Pridaj reakciu

Pridaním diskusného príspevku súhlasíte s podmienkami použitia hiking.sk.

Vriace fórum