Prejdi na obsah

Hiking.sk Zavrieť

Prihlás sa do svojho konta
alebo sa zaregistruj

Vriace fórum

Diskusná téma K fotke: Bez vrcholcov, ale s vrcholmi

Diskusná téma K fotke: Bez vrcholcov, ale s vrcholmi

V azúrový a neštandardne teplý deň vrcholiacej zimy som navštívil známy vrch Minčol na ktorom som nikdy nestál. Samotný vrchol výhľady neponúka, ale o kúsok ďalej na západ sa situácia mení a otvárajú sa široké pohľady najmä na blízku Kubínsku hoľu, Oravu, Vysoké Tatry a Chočské pohorie. Pár roztrúsených smrekov "samotárov" tu žije ťažký život o čom svedčia mnohé chýbajúce vrcholce narúšajúce dokonalú idylku.
Táto diskusia je k fotke na turistickamapa.sk

Daulagiri

Oravská magura je asi posledné slovenské pohorie kde ešte smrekové lesy nie sú napadnuté lykožrútom a kde ani nevidieť holoruby. Teda platilo to do roku 2014 kedy som tam bol naposledy. No snáď sa to odvtedy nezmenilo.
Lesy na Kubínskej holi, Minčole, Príslopci či Paráči sú rozprávkové, odporúčam mimo zimného obdobia.

Matobee

Veľmi príjemné hole a lesy sú tu aj naokolo.
Mal som ich v zimnom pláne prejsť dôkladnejšie, ale zatiaľ nevydalo.

Daulagiri

Bol som tu dvakrát, ale v zime ešte nie, no mám to tu rád.

Pridaj reakciu

Pridaním diskusného príspevku súhlasíte s podmienkami použitia hiking.sk.

Vriace fórum

Komentár

Matobee k fotke: Na Striebornici Díky Maťo. No to by som netipol, že máš sem namierené aj keď si nakoniec nešiel. Červená "hrebeňovka" je na urobenie si obrazu o tejto časti pohoria fajn a zlák …

+ 1 ďalší príspevok

Komentár

Daulagiri k fotke: Nad Ľubietovou Ja som tu bol pred dvoma rokmi v čase ešte nerozvinutej vegetácie, ale páčilo sa mi tiež. Ešte tu mám nejaké resty, takže prídem opäť.

nová téma

Komentár

Matobee k fotke: Pod Skríželným Veru bolo to neplánované a také sú naj. Hehe. Aj si ja ho zapamätám aj skrz medvedieho incidentu čo sa v ten deň stal a o týždeň zas tu neďaleko, kde sme sa str …

+ 1 ďalší príspevok