Prejdi na obsah

Hiking.sk Zavrieť

Prihlás sa do svojho konta
alebo sa zaregistruj

Vriace fórum

Diskusná téma Nová turistická útulňa

Diskusná téma Nová turistická útulňa

Čo hovoríte na aktivitu https://www.turistickeutulne.sk/ ? Nová útulňa má potenciál byť- architektonický skvost alebo iba symbol instantnej spoločnosti ženúcej sa za fotkou na instagram? Zaujíma ma názor hiking komunity, ktorá je predsa len trochu odlišná od sveta sociálnych médií, kde vznikla spomenutá iniciatíva. PS.: už sa vyzbieralo viac ako 25k e., mali by opraviť aj niektorú existujúcu útulňu.

Pavel Forgáč

Bol som pozrieť tú novú utulňu pri Sklenom. V podstate dvojička utulne v Uhornianskom sedle. Je tam aj elektrina a možnosť dobiť drobnú elektroniku. V blízkosti je aj latrína.

Útulňa tam stojí 3 týždne a už niekto ukradol sekeru aj lopatu. Metla zatiaľ odoláva.

Pavel Forgáč

V lokalite Kráľova studňa nad Košicami pribudla nová turistická útulňa. Je to štvrtý objekt z dielne návrhov Hikemates (pôvodne mala stať v lokalite Prielohy). Utulňu postavili mestské lesy Košice. Útulňa je však zamknutá. Nenašiel som o nej veľa informácií. Tak ak niekto o nej niečo viete mohli by ste sem napísať. Či budú utulňu otvárať len počas sezóny SNP alebo bude len na kľúč, kto si vyžiada. Alebo si niekto za verejné peniaze postavil súkromnú chatku v lese?

Patriot

Útulňa pod Ščobom ( Vyšná Písaná ) je už dokončená a plne funkčná od konca leta , avšak nie je zobrazená na mape Hikingu.

Matobee

Nová, dočasná útulňa vyrástla na vrchole Veľkého Choča. :-)
Vraj to tam postavil nejaký Poliak. Informácie a fotky od kamaráta.

IuhrinHiking

Výlet z Tisovca na Tŕstie- nová útulňa Sláviček.
Dielo sa vydarilo, blahoželám autorom aj realizátorom, ešte trochu upraviť terén a je to.🤝
Foto sa Vám snáď podarí pozrieť tu:
photos.app.goo.gl/U17sof4CigY…

Pridaj reakciu

Pridaním diskusného príspevku súhlasíte s podmienkami použitia hiking.sk.

Vriace fórum