Prejdi na obsah

Hiking.sk Zavrieť

Prihlás sa do svojho konta
alebo sa zaregistruj

Vriace fórum

Diskusná téma K fotke: Minčolská paráda

Diskusná téma K fotke: Minčolská paráda

Na vrchole Minčola som sa vymanil z okolitej inverznej oblačnosti, ktorá občas zakrývala všetko vôkol. Zaujímavé podmienky a nikde nikoho spôsobili, že som na vrchole strávil takmer hodinu. Najlepšie sa vynímali len tí najvyšší ako blízke vrcholy Krivánskej Malej Fatry a Tatry v diaľke.
Táto diskusia je k fotke na turistickamapa.sk

Daulagiri

Jedinou výraznejšou komplikáciou pre mňa je že sa tu nedá spať pod strechou (keďže nedávno opäť vyhorela útulňa na Hornej lúke) a na jeden deň sa mi sem ísť nechce. Som tak odkázaný len na bivak a tie čoraz horšie znášam, resp. sa dlhšie odhodlávam - asi už starnem :o)
Ale pôjdem, celkovo cez Martinské hole som šiel len raz v živote vrámci hrebeňovky Lúčanskej MF.

Matobee

Maťo myslím, že nejakou obľúbenou, alebo neprebádanou trasou určite vyraz. Zaspomínať si na výhľady.
Asi od leta som nestrávil na nejakom vrchole taký dlhý čas ako tu. Boli fakt fantastické podmienky aj keď dosť chladno. Inverzia raz zakryla všetko dookola, raz sa otvorila. Vyzerala fantasticky, sťa rozbúrené more.

Od známej som sa dozvedel, že tu bola hodinu po mne a vtedy už nevideli nič. Ale možno mohli dlhšie počkať.

Daulagiri

Tuším je to už 11 rokov čo som tu bol na jar. Bolo tam krásne, ale takto v zime by som sa sem mal tiež zatúlať ako kukám...

Pridaj reakciu

Pridaním diskusného príspevku súhlasíte s podmienkami použitia hiking.sk.

Vriace fórum

Komentár

Yetee k fotke: Leto v Balogu Drevenice v Balogu to budú asi ťažko, keďže je to zrubový, gréckokatolícky kostol z Matysovej zo skanzenu pod Ľubovnianským hradom.

nová téma

Komentár

Daulagiri k fotke: Nad Starinou Predbežne mám vymyslenú trasu, ktorá zahŕňa túto červenú, potom modrú z Topole a ešte motanie sa okolo Uliče. Len musí prísť vhodný čas :-)

+ 2 ďalšie príspevky

Komentár

Adina k fotke: Vzsušná Prechádzala som okolo v noci. Rozhľadňa je ozaj osvetlená vďaka solárnym panelom na nej.

nová téma

Komentár

Matobee k fotke: Na Striebornici Díky Maťo. No to by som netipol, že máš sem namierené aj keď si nakoniec nešiel. Červená "hrebeňovka" je na urobenie si obrazu o tejto časti pohoria fajn a zlák …

+ 1 ďalší príspevok