Prejdi na obsah

Hiking.sk Zavrieť

Prihlás sa do svojho konta
alebo sa zaregistruj

Vriace fórum

Diskusná téma K fotke: Jaskyňa Rákoczi - druhé jaskynné jazero

Diskusná téma K fotke: Jaskyňa Rákoczi - druhé jaskynné jazero

Plošina nad týmto jazerom je konečným bodom prehliadkovej trasy jaskyne. Hĺbka vody v tomto jazere je až neuveriteľných 44 metrov!!! Z doteraz známych jaskynných priestorov je väčšia polovica zatopená vodou. Z celkovej dĺžky jaskyne 650 metrov sa pod vodnou hladinou nachádza až 350 metrov a z celkovej hĺbky 79 metrov sa pod vodou nachádza až 44 metrov. Kvapľová výzdoba na stenách pri druhom jazere je bohatšia ako pri prvom. Máte tu možnosť uvidieť aj heliktity - krivo rastúce kvaple do rôznych smerov.
Táto diskusia je k fotke na turistickamapa.sk

Pridaj reakciu

Pridaním diskusného príspevku súhlasíte s podmienkami použitia hiking.sk.

Vriace fórum

Komentár

Yetee k fotke: Leto v Balogu Drevenice v Balogu to budú asi ťažko, keďže je to zrubový, gréckokatolícky kostol z Matysovej zo skanzenu pod Ľubovnianským hradom.

nová téma

Komentár

Daulagiri k fotke: Nad Starinou Predbežne mám vymyslenú trasu, ktorá zahŕňa túto červenú, potom modrú z Topole a ešte motanie sa okolo Uliče. Len musí prísť vhodný čas :-)

+ 2 ďalšie príspevky

Komentár

Adina k fotke: Vzsušná Prechádzala som okolo v noci. Rozhľadňa je ozaj osvetlená vďaka solárnym panelom na nej.

nová téma

Komentár

Matobee k fotke: Na Striebornici Díky Maťo. No to by som netipol, že máš sem namierené aj keď si nakoniec nešiel. Červená "hrebeňovka" je na urobenie si obrazu o tejto časti pohoria fajn a zlák …

+ 1 ďalší príspevok