Prejdi na obsah

Hiking.sk Zavrieť

Prihlás sa do svojho konta
alebo sa zaregistruj

Vriace fórum

Diskusná téma K článku: Veľký Grič - okruh z Cigľa

Diskusná téma K článku: Veľký Grič - okruh z Cigľa

Veľký Grič je často navštevovaný vrch vulkanického hrebeňa Vtáčnika. Ako východiskový bod pre jeho zdolávanie býva najčastejšie zvolená Handlová. Atraktívnosť trasy zvyšuje možnosť kombinácie s výstupom na jeho menšieho brata, Malý Grič. Za trošku estetickejšiu možnosť oproti postindustriálnemu handlovskému chotáru považujem prístup z podhorskej obce Cigeľ.

Martin knor

Mal by som sa sem opat prist poprechadzat. Posledne ma fascinovalo mnozstvo prepadlin sposobenych tazbou v podzemi. Mozno na jesen...

Daulagiri

Na Veľkom Griči som bol minulý rok dvakrát, raz som z neho schádzal do Cigľa tvojou výstupovou trasou. Sú to krásne končiny, už teraz sa tam opäť teším.

Vladimir.

Tomáš, tak ako v život je skôr o odtieňoch šedej, tak ani turistika nemôže byť len o zeleni pod modrou oblohou 😀

Matobee

Vladimír pekný, pohodový okruh. Keď pozerám na dátum tak ja som išiel túto trasu tri dni po tebe. Akurát som sa takmer dokonale držal značiek, keďže som tu bol prvý krát a chcel som okolie vidieť najmä z nich. Akurát som odbočil za vrchom Krištofček na sympatickú brezovú lúku, ktorú máš aj medzi zábermi a nešiel hore a potom dolu zvážnicou. Na lúčke som narazil aj na peknú chatku využiteľnú aj na prípadný nocľah na terase.

Páči sa mi aj zaujímavý mini príbeh o peripetiách na túre a zásekoch v pohraničných hvozdoch a tiež viaceré sympatické zábery.

Tomas Vohlarik

Vlado pekny okruh, len preco si stale vyberas take smutne pocasie :-) tvoj tip na spojenie Grica, Bieleho kamena a Jancekovej skaly sa mi pozdava

Pridaj reakciu

Pridaním diskusného príspevku súhlasíte s podmienkami použitia hiking.sk.

Vriace fórum