Prejdi na obsah

Hiking.sk Zavrieť

Prihlás sa do svojho konta
alebo sa zaregistruj

Vriace fórum

Diskusná téma K článku: Krušné hory a hľadanie Mŕtvej trate

Diskusná téma K článku: Krušné hory a hľadanie Mŕtvej trate

„Roky běží a trať už dávno zarůstá, keře šípků tu rostou v kolejích, smutnej dům, ve kterým nikdo nezůstal, když vagónů pár odjelo posledních…“ pospevujeme si brodiac sa vysokou trávou, preplietajúc sa medzi pavučinami vetiev šípok a bludiskom konárov starých smrekov. Roztrhané mračná tiahnu nízko nad krajom a v tajomnom šere tunelov vytvorených stromami občas nájde cestu slnečný lúč. Rovnako ako my na nepatrných vyšliapaných cestičkách drobnej zveri. A zrazu, ako mávnutím čarovného prútika, sa krajina otvorí a my stojíme na kamennej podpore dnes už neexistujúceho železničného mosta.

FunTTomas , 1 reakcia

opäť kvalitný text s tuláckou poetikou. Aj na u nás sa dajú nájsť mŕtve trate. Donedávna sa dali absolvovať napr. Trstená - Suchá Hora, ktorá je pár rokov vyasfaltovaná ako cyklotrasa. Rovnako teraz prerobili zarastenú trať Poltár - Rimavská Sobota na cyklotrasu. Ale ešte dajú nájsť opustené štreky.

Svatopluk

Pre FunTomas: "opustené štreky" : ďakujem za tip Poltár - R. Sobota. Dobrá už dlho opustená je Rákošská Baňa - Sirk, ( Rákosbanya - Szirki Vasút ) aj s mostíkom.

Tomka

Veľmi príjemné čítanie a vďaka za nazretie do histórie.

Svatopluk

Tunely vytvorené zo stromov.... .
Pekne napísané.
A ja, žijúci v Čechách, som vďačný za takéto tipy na pekné túry. Tieto kraje nemajú dobrú publicitu, ale najdú sa tam zaujímavé miestá.

Pridaj reakciu

Pridaním diskusného príspevku súhlasíte s podmienkami použitia hiking.sk.

Vriace fórum