Prejdi na obsah

Hiking.sk Zavrieť

Prihlás sa do svojho konta
alebo sa zaregistruj

Vriace fórum

Diskusná téma K článku: Hrebeňom Volovských vrchov z Košíc do Poproča v zime

Daulagiri , 1 reakcia

Pekné Maťo, v týchto končinách som nebol takmer ani prstom v mape. Ale minimálne Kojšovskú hoľu by som chcel v budúcnosti navštíviť, vyzerá ten vrch zaujímavo.

Matobee

Maťo Kojšovsku rozhodne niekedy navštív. Stojí za to a možno ešte viac vrchol Pálenice na severovýchod od nej. To miesto ma očarilo pred pár rokmi. :-)

Kamzik , 1 reakcia

Názov skaly Loreley dali nemecký prisťahovalci, ktorí prišli na Spiš z oblasti rieky Rýn. Pripomínala im mýtickú skalu Loreley nad Rýnom (cs.wikipedia.org/wiki/Loreley)
Vyhliadka je odtiaľ pekná, ale širokouhlejší pohľad je zo samotnej Tisícovky=Holý vrch (trošku zohyzdnená vysielačom). Prístup je 'druhou vetvou' červenej trasy mimo Loreley a malá odbočka zo značky.
Prístrešok na konci sedačky na Golgote je dávnejšie a pri čítaní mi hneď napadlo, prečo si radšej neprespal tam. Na turistickamapa chýba, ale inde je (napr. mapy.cz)
Kopec nad chatou Erika oproti Kojšovke je Zlatoidská hora, nie vrch (detail)
Pekná túra v správnom čase - cez víkend by okolie Kojšovskej hole rozhodne ľudoprázdne nebolo.

Matobee

Kamzik díky za vhodné a zaujímavé doplnenie o bralách Loreley. Netušil som o tom vôbec. Naozaj interesantné pre mňa nedomáceho.

Mapy.cz dosť málo využívam, tak som o tom prístrešku na Golgote netušil. Viem, ze sú jedni z top, ale tiež nie dokonalé. To sa pri mapách vlastne ani nedá, reagovať bleskovo na všetky zmeny a o tom to vlastne je.
Ale tak ako uvádzam aj v texte som plánoval spať o čosi východnejšie pri chate Lajoška ale zašiel som ďalej. Zrážky nehlásili tak som miesto prespania nechal trochu free.

Veru viem, že to tam býva hustejšie počas víkendov, ale zas nie je to top vychytená lokalita ala Tatry, MF, Chopok tak sa tu dá stále aj takto osamote pochodiť aspoň cez týždeň.
Bola to veru paráda ten druhý deň. Pre mňa asi najkrajší deň tejto slabej zimy.

Díky za obohacujúci koment. :-)

Vladimir. , 1 reakcia

Trošku mi tam chýba pár (nielen) technických údajov o bivaku v zimných podmienkach. Nie tak bežná turistická záležitosť. Možno by to bol aj dobrý námet na samostatný príspevok. Každá rada dobrá.

Matobee

Vlado aj keď nevravím, že zlý nápad, ja sa takýmto "technikáliám" nejak
nevenujem.
Už možno keby ide o drsný, zimný bivak na nejakom ostrom hrebeni VT alebo ZT možno toho technického spomeniem viac. Na takýto "nič extra" bivak stačí lepší spacák karimatka, teplé oblečenie a pollitrík teplého čaju a chuť to zažiť. Prípadne ešte kúsok "aperitívu." :-)

Myslím, že pre návod typu "Ako na zimný bivak?" a pod sú vhodnejšie priamo na to určené články a nie je ich v tejto dobe internetu málo.
Také niečo píše napríklad Pali Timko.

Aj tak díky za tip. :-)

Boro tomis , 1 reakcia

Martin, kedysi sme išli presne túto istú trasu a dodnes spomíname na pekný kemp práve na odbočke z červenej dolu do Poproča. Ohnisko a pár kmeňov na sedenie u ohňa tam vtedy bolo. Je to tam ešte aj teraz ?

Matobee

Boro myslíš na hrebeni pri Rozsypanom kameni? V tých miestach bolo dosť snehu, ale z minulých túr tadiaľ sa mi zdá, že tam niečo také ako spomínaš je. Lepšie to asi upresnia domáci alebo tí, čo sú tam častejšie.

Každopádne je to krásne miesto. Díky za zastavenie. :-)

Pridaj reakciu

Pridaním diskusného príspevku súhlasíte s podmienkami použitia hiking.sk.

Vriace fórum

Komentár

Matobee k článku: Výlety okolo Melku Dobrý výlet v tomto ročnom období. Pekné sú veru mnohé tie stavby. Určite by im to pristalo aj so snehom. Ale tento február sme o ňom v nižších polohách mohli l …

nová téma