Prejdi na obsah

Hiking.sk Zavrieť

Prihlás sa do svojho konta
alebo sa zaregistruj

Vriace fórum

Diskusná téma K článku: Ako stráviť dva týždne v Albánsku, Kosove a Čiernej Hore s deťmi (1)

Martin knor , 1 reakcia

Tento poznate?

"Besuchen Sie Albanien. Ihr Mercedes ist schon da!"

Tiez som s automatom zatial jazdil iba raz. Musel som, pretoze lavou rukou by som radenie poplietol. Bola to moja premiera nielen s automatom, ale aj s autom z pozicovne a v jazde vlavo. Najhorsie bolo, ze som dufal, ze mi auto daju kdesi pri velkom parkovisku, kde budem moct potrenovat. No dostal som ho v malom dvorceku a pred nim hned frekventovana cesta velkomesta :-?.

Adushka

Hehe, dobrý vtip, snáď už v dnešnej dobe neplatí :) Inak presne aj na letisku v Tirane som dostala auto na mini dvorčeku, kde sa dve autá ledva vyhli.. nuž, musela som ísť rovno do premávky :D

Daulagiri

Parádna dovča Adush, nie len turistika, ale aj kúpanie a kultúrne zaujímavosti. Tak to mám rád aj ja.
Páči sa mi ako si opísala aj tie praktické rady ohľadom rôznych vybavovačiek.
Krásne fotky, počasie vám v podstate prialo, čarovné sú tie západovky pri mori, ale páči sa mi aj ten pohľad na Berat zhora. Ten kaňon a jazero kadiaľ ste sa plavili trajektom tiež vyzerajú zaujímavo. Prečítam si aj druhú časť.

Na Balkáne som bol vlastne iba raz v Bosne (nerátam kúpaciu dovču v Chorvátsku) prevažne v horách, bolo to skvelé. Veľmi rád by som do tohoto regiónu ešte niekedy šiel.

Basso , 1 reakcia

naozaj ma zaujíma tá Zla Kolata :-)
my sme mali minulý rok v pláne vyjsť od Vusanje v Černej Hore, ale sme chytili úplne daždivé počasie.
inak pekný článok a krásne fotky, som prekvapený, že Gjirokaster je na fotkách taký rušný. Tie albánske údolia to je jedna báseň.

Adushka

Hehe, treba si prečítať článok, ktorý vyjde o necelý týždeň ;) Inak od Vusanje je na Kolatu dlhší nástup, z Valbone je to pekná nekompromisná direktka, krátka a strmá. Českí turisti, ktorí boli na rovnakom ubytku a ktorí to skúšali vyjsť deň predtým, to museli otočiť, lebo pre dážď vyrazili neskoro, a potom už nestíhali. Inak Gjirokaster bola strašná plnka, vidieť, že to mesto ľudí láka a sú ochotní si tam robiť výlet aj od mora..

Laco neregistrovaný , 1 reakcia

Pekný článok. Mne karta albanskeho vodafonu fungovala len v dosahu siete v Čiernej hore nie. Žeby nejaký roaming?
A z Gjirokaster mi chýba fotka s R. Ficom 🤩. Je tam busta toho významneho politika (toto je bez irónie).

Adushka

Ďakujem. No my sme boli asi na dátovom roamingu v ČH, ale na tej Albánskej karte to bolo za rovnakú cenu ako v Albánsku, čiže pohoda. Fotku Fica veru nemám :)

Pridaj reakciu

Pridaním diskusného príspevku súhlasíte s podmienkami použitia hiking.sk.

Vriace fórum