Prejdi na obsah

Hiking.sk Zavrieť

Prihlás sa do svojho konta
alebo sa zaregistruj

Vriace fórum

Diskusná téma K fotke: Ľudské úsilie

Diskusná téma K fotke: Ľudské úsilie

Na pohľad obyčajná hŕba kameňov. No, keď zistíme, koľko úsilia museli vydať horali z veporských lazov, aby zúžitkovali málo úrodnú pôdu v 1100 m n. m… Ručne vyčistili skalnatú zem a zmenili na ornicu, pasienky a kosienky. Masívne kamenné medze nájdete na hrebeni Troch chotárov, kde sa stretajú chotáre Lomu nad Rimavicou, Čierneho Balogu a Klenovca.

Target11

Tymto hrbam kamenia sa ludovy hovori - hrobľa. A v okolí Poľany ich najdeš na viacerých miestach. Ohranicuju horske luky aj na hrinovskych lazoch

Pridaj reakciu

Pridaním diskusného príspevku súhlasíte s podmienkami použitia hiking.sk.

Vriace fórum

Komentár

Matobee k fotke: Najkrajšia Maťo veru je to užasné miesto. Žasol som už v zime, keď mala tiež skvelú atmosféru, akurát by to vtedy chcelo viac snehu. Takto začiatkom leta nemala chybu. Spo …

+ 1 ďalší príspevok

Komentár

Matobee k fotke: Marunovci Janka díky. No mám viac záberov ale tento síce aj s káblom sa mi najviac páčil. Stĺpy, káble, paraboly, autá atď. veru dajú občas zabrať. Hehe.

+ 1 ďalší príspevok

Komentár

Matobee k fotke: Chodníček Danka je to krásne a nezvyčajné miesto. Oživil som si tvojou fotkou spomienky na to ako som sa tadiaľto prešiel v auguste minulého roku.

nová téma