Trúbiaci kameň...(Turecká píšťala)jan zigmund, Krupinská planina

Vriace fórum RSS vriaceho fóra
Vytvor diskusnú tému47781fotkaK fotkeTrúbiaci kameň...(Turecká píšťala)Je to skala veľká asi 2 metre s dvomi otvormi. Podľa povesti otvory do kameňa vytesali Turci, ktorí sa takto zvolávali z rabovačiek na okolí. V kameni sú dva otvory, do ktorých ak sa správne fúkne, zatrúbia tak, že to počuť vo všetkých okolitých dolinách. Fúkať sa má do tej dolnej väčšej diery (mne sa to nepodarilo, zabudol som si preštudovať návod napísaný na informačnej tabuli pod kopcom) .....Ku kameňu som išiel žltou značkou zo Zabre Vinica, chodník je veľmi dobre značený (nedá sa zablúdiť). Okolie kameňa a okolité chodníky sú dosť prešlapané, zrejme bude miesto hodne navštevované. Neďaleko pod kopčekom pri potoku, kde je križovatka zelenej a žltej značky je ohnisko a prístrešok, takže sa dá počas túry aj posedieť či niečo poopekať.
dnes
žiadne príspevky
Hodnotenie Fotografia sa nehodnotí
Je to skala veľká asi 2 metre s dvomi otvormi. Podľa povesti otvory do kameňa vytesali Turci, ktorí sa takto zvolávali z rabovačiek na okolí. V kameni sú dva otvory, do ktorých ak sa správne fúkne, zatrúbia tak, že to počuť vo všetkých okolitých dolinách. Fúkať sa má do tej dolnej väčšej diery (mne sa to nepodarilo, zabudol som si preštudovať návod napísaný na informačnej tabuli pod kopcom) .....Ku kameňu som išiel žltou značkou zo Zabre Vinica, chodník je veľmi dobre značený (nedá sa zablúdiť). Okolie kameňa a okolité chodníky sú dosť prešlapané, zrejme bude miesto hodne navštevované. Neďaleko pod kopčekom pri potoku, kde je križovatka zelenej a žltej značky je ohnisko a prístrešok, takže sa dá počas túry aj posedieť či niečo poopekať.
GPS súradnice
šírka: 48.266690 ° SŠ
dĺžka: 19.235230 ° VD
» Ukázať na mape Dátum vloženia fotografie 20/06/2014 Dátum vzniku fotografie 10/06/2014 Fototechnika SONY HX10V EXIF informácie z fotografie expozícia: 1 / 20 s
clona: f / 8.0
ISO: 100
SONY, DSC-HX10V
dĺžka: 19.235230 ° VD
» Ukázať na mape Dátum vloženia fotografie 20/06/2014 Dátum vzniku fotografie 10/06/2014 Fototechnika SONY HX10V EXIF informácie z fotografie expozícia: 1 / 20 s
clona: f / 8.0
ISO: 100
SONY, DSC-HX10V