Hiking.sk HIKING.SK Posledná zastávka pred cestou na hory

Členstvo v Alpenverein, sekcia Edelweiss

poskytovateľ služby: EDELWEISS CZ Občianske združenie EDELWEISS CZ prináša čitateľom HIKING.SK možnosť prihlásiť sa do Rakúskeho alpského spolku Alpenverein. Súčasťou členstva je aj celoročné horské poistenie so širokou platnosťou (viď podmienky). Taktiež je možné pripoistenie trvalej invalidity. Medzi ďalšie výhodny patria aj zľavy na horských chatách v Rakúsku.

NOVINKA

Akcia "4 mesiace zadarmo" sa teraz vzťahuje na všetkých záujemcov, ktorí sa chcú stať členmi Alpenverein. Platí pre nových členov, rovnako ako pre starých, ktorí už boli zaregistrovaní, ale v roku 2020 ešte členstvo neuhradili.

Tato ponuka platí už od 1.9.2020, kedy sa zaplatením príspevku pre rok 2021 automaticky stávate členmi ÖAV aj pre koniec roku 2020 a členstvo je platné až do 31.1.2022. Predlžuje sa tým teda doba využitia všetkých výhod, ktoré toto členstvo zahŕňa (unikátne poistenie, zľavy na chatách, vybraných lanovkách, niektorých železničných dráhach atď.).

« klikni a otvorí sa okno s prihláškou

UPOZORNENIE: Za spracovanie prihlášky, zaslanie členskej karty, odpovedanie na otázky a riešenie poistných udalostí v plnej miere zodpovedá poskytovateľ služby: Edelweiss CZ.

Preukaz dostanete ihneď po doručení vašej platby vo formáte PDF emailom. Tento preukaz je provizórny a je platný 20 dní od vašej registrácie v Alpenverein. Nemusíte tak čakať až vám príde originálny členský preukaz, a môžete vyraziť priamo za vašimi aktivitami. Tento provizórny preukaz platí na zľavy na chatách aj na preukázanie poistenia.

Členské príspevky Alpenverein na rok 2021

vstupný poplatok pre nových členov: 0 €
vystavenie a zaslanie duplikátu členskej karty: 0 €

SKUPINA A: 66 €
- dospelý človek vo vekovej skupine 26-60 rokov

SKUPINA B: 52 €
- zvýhodnené členstvo pre: partnerov členov rovnakej sekcie zo skupiny A (partneri musia mať rovnaké miesto trvalého pobytu), seniorov od 65 rokov, juniorov od 19-27 rokov

SKUPINA C: 27 €
- deti/mládež do 18 rokov, telesne postihnutý min.50% (Je nutné doložiť dokladom!)

RODINNÝ PRÍSPEVOK (OD 1 DIEŤAŤA):

  1. rodičia s nezaopatrenými deťmi do 18 resp. 27 rokov: 66+52 = 118 €
    (u študentov – je nutné doložiť dokladom)
    ČLENSKÝ PRÍSPEVOK PLATIA LEN RODIČIA (ČLENSTVO A+B), DETI SÚ ZADARMO (obaja rodičia musia byť v rovnakej sekcii)
  2. samostatne žijúci rodič + deti do 18 resp. 27 rokov: 66 €
    (u študentov – je nutné doložiť dokladom)
    ČLENSKÝ PRÍSPEVOK PLATÍ IBA RODIČ (ČLENSTVO A), DETI SÚ ZADARMO

Tento príspevok už obsahuje Alpenverein Weltweit Service (* určité obmedzenia pozri Všeobecné podmienky).


Ponuka poisťovně Generali, partnera rakúského zväzu ALPENVEREIN:

PRIPOJISTENIE TRVALEJ INVALIDITY

Dodatočné pripoistenie trvalej invalidity, na ktoré ste zvyknutí, je od 1.12.2018 možné uzatvoriť iba samostatne na stránkach rakúskeho partnera Alpenvereinu.

Viac informácií nájdete TU.