Prejdi na obsah

Hiking.sk Zavrieť

Prihlás sa do svojho konta
alebo sa zaregistruj

Novinka Strana Demokrati upozorňuje, že Hlas chce znížiť ochranu v okolí nádrže Starina

Strana Demokrati upozorňuje, že Hlas chce znížiť ochranu v okolí nádrže Starina a vyňať časť územia z Národného parku Poloniny. „Vôbec im neprekáža fatálne ohrozenie vodárenského zdroja, ktorý zásobuje celé Východné Slovensko,“ povedal expert strany na životné prostredie Michal Kiča.

Kiča ďalej upozornil na vyjadrenia predsedu Hlasu Petra Pellegriniho v TA3, ktorý opäť vytiahol tému výstavby kontroverznej vodnej priehrady Slatinka pri Zvolene.

Lokalita sa medzičasom stala chráneným územím európskeho významu a štát sa zaviazal, že priehradu stavať nebude.

Ochranu prírody chcú znižovať aj ďalšie strany, ktoré by sa mohli dostať do parlamentu.

Podpredseda Smeru Richard Takáč povedal, že nová vláda by na svojom prvom zasadnutí mala zásadne a razantne prehodnotiť uznesenia, ktorými minulý týždeň vyhlásila zonáciu Národného parku Slovenský kras, prírodnú rezerváciu Devínska Kobyla a chránený areál Stolica.

Slovenská národná strana podľa svojho programu plánuje zrušiť ministerstvo životného prostredia a nahradiť ho novým ministerstvom prírodných zdrojov.

„SNS prijala na kandidátku ľudí ako Rudolf Huliak, ktorý je špičkový konšpirátor proti životnému prostrediu a ochrane lesov. To sa dá jednoducho vysvetliť jeho rodinnou spriaznenosťou s drevospracujúcim biznisom naviazaným na dodávky dreva zo štátnych lesov,“ uviedol Michal Kiča.

SNS má na poprednom mieste na kandidátke aj exministerku pôdohospodárstva Gabrielu Matečnú. Tá obhajuje štátny projekt obnovenia zavlažovacích kanálov, ktorý chceli na svoje obohatenie zneužiť hlavní aktéri kauzy Dobytkár.

Proti ochrane prírody dlhodobo vystupujú aj Sme rodina, ktorá výrazne oslabila proces posudzovanie vplyvov na životné prostredie, a Republika, ktorej podpredseda Miroslav Suja fyzicky zaútočil na bývalého štátneho tajomníka Juraja Smatanu na rokovaní o reforme národných parkov.

Novinky