Prejdi na obsah

Hiking.sk Zavrieť

Prihlás sa do svojho konta
alebo sa zaregistruj

Novinka Uzavreli úsek Tatranskej magistrály pri Hrebienku

Uzavreli zosuvom vážne poškodený úsek Tatranskej magistrály pri Hrebienku. Odtrh sa zväčšil a priamo na chodník spadli predvčerom masívne skalné bloky.

Foto Tatranský národný park
Foto Tatranský národný park

Správa Tatranského národného parku uzavrela na odporúčanie Horskej záchrannej služby zosuvom vážne poškodený úsek Tatranskej magistrály (červená značka) asi dvesto metrov od Hrebienka.

Obchádzková trasa vedie zeleno značeným turistickým chodníkom okolo Bilíkovej chaty, Vodopádov Studeného potoka a Rainerovej útulne. Turistika sa predĺži asi o pätnásť minút.

„Prosíme turistov, aby uzáveru a obchádzku rešpektovali. Naozaj nemá zmysel pre štvrťhodinu riskovať život. Nad chodníkom sa stále nachádzajú uvoľnené skaly a hrozí i ďalší zosuv chodníka,“ povedal Peter Spitzkopf, námestník riaditeľa Správy Tatranského národného parku.

Novinky

Novinka

Minister Tomáš Taraba očakáva, že zákon o odstrele medveďov prejde v parlamente s pomocou KDH hladko. „Každý príčetný opozičný politik tento zákon podporí,“ povedal Taraba a dodal, že v tomto prípade zostanú izolovaní len poslanci PS, ktorí sú proti.