Predstavenie

Okruh v pohorí Börzsöny – len pre odolných

18. 10. 2016
Okruh v maďarskom pohorí Börzsöny (Novohradské vrchy): to je 152-kilometrov, 7100 nastúpaných výškových metrov v časovom limite 30 hodín. Okruh nie sú klasické preteky, nie je stanovený štart, môže sa štartovať hocikedy a v ktoromkoľvek ročnom období.

Informácie o projekte

Základnou myšlienkou bolo utvoriť náročný okruh pre odolných a vytrvalých bežcov. Inšpiráciou organizátorov bol projekt Nolan´s 14. Prvá plánovaná trasa vznikla v pohoriach Pilis (Piliš) a Visegrádi hegység (Vyšehradské vrchy), ale zahŕňala príliš veľa obývaných plôch (miest). Preto sa organizátori a tvorcovia Okruhu zamerali na pohorie Börzsöny (Novohradské vrchy) a počiatočných 100 km neustále narastalo, ako sa snažili do okruhu zahrnúť všetky významné body na trase. Pomenovanie „Okruh“ si zvolili už počas plánovania trasy – a to vzhľadom na to, že ide o reálny okruh v pohorí, bez toho, aby sa trasa niekde križovala.

Pravidlá

 1. Je potrebné prihlásiť sa minimálne 10 dní pred štartom na e-mailovej adrese info@terepfutas.hu. Za jeden rok je možné štartovať dvakrát.

 2. Na okruhu sa v danom čase môže nachádzať iba jeden účastník (prípadne jedna dvojica).

 3. Je potrebné prejsť trasu v celej dĺžke, v smere hodinových ručičiek, a to v časovom limite 30 hodín.

  [ Tipy na túry, aktuality z hôr a iné zaujímavosti môžeš sledovať aj na našom FacebookuInstragrame ]

 4. Trasu je možné absolvovať jedine bežecky. Nie je povolené použitie akéhokoľvek dopravného prostriedku.

 5. Okruh je možné absolvovať ako jednotlivec alebo dvojica.

 6. V prípade, že štartuje dvojica a jeden z dvojice Okruh nedokončí, nie je absolvovanie uznané ani druhému členovi dvojice (v tomto prípade nie je možné absolvovať ako jednotlivec).

 7. Účastník je povinný nahrať si trasu GPS zariadením, ktorý mu poskytne Terepfutas.hu.

 8. Nie je povolené použiť „pacera“. Na trati sa nemôže pridať spolubežec na ľubovolný úsek.

 9. Je povolené použitie „supportu“. V tomto prípade je potrebné pridať do poznámky „s pomocou“.

 10. Akékoľvek podvádzanie a nedodržanie pravidiel má za následok vylúčenie z podujatí organizovaných Terepfutas.hu.

Ocenenie

 1. Každý účastník, ktorý úspešne dokončí Okruh, získava medailu.

 2. Voľný vstup na podujatia organizované Terepfutás.hu (Trail Running Hungary)

  a) Účastník s najlepším časom má umožnený voľný vstup na všetky podujatia (po celý čas, kým sa nachádza na prvej priečke). Nie je možné presunúť voľné štartovné na iného účastníka. V prípade, že účastník príde o svoje prvé miesto, dostáva voľné štartovné na ľubovolných 10 podujatí. Voľné štartovné je platné po dobu dvoch rokov, je možné ho získať len raz a nie je možné ho presunúť na iného bežca. Ak sa účastník novým výkonom znova dostane na prvú priečku, opäť mu patria voľné vstupy na všetky podujatia, kým je jeho čas najlepší.

  b) Každý účastník, ktorý sa dostane do desiatky najlepších bežcov, získava voľný vstup na 10 podujatí podľa vlastného výberu. Voľné štartovné je platné po dobu dvoch rokov, nie je možné ho presunúť na iného bežca, a dá sa získať iba raz (na druhýkrát účastník získa 5 voľných vstupov).

  c) Každý účastník, ktorý sa nedostane do TOP 10, získava voľný vstup na 5 podujatí podľa vlastného výberu. Opäť platí, že je platné po dobu dvoch rokov, nie je možné ho presunúť na iného účastníka. Je možné ho získať dvakrát (na tretíkrát účastník voľné vstupy už nezískava).

Na stránke terepfutas.hu/a-kor nájdete informácie v maďarskom jazyku, ako aj výsledkovú listinu. Mapa a GPX súbor je k dispozícii na tomto odkaze.

V prípade otázok alebo prihlásenia sa môžete obrátiť v anglickom jazyku na organizátorov, a to na e-mailovej adrese info@terepfutas.hu.

Fórum nová téma
Okruh v pohorí Börzsöny – len pre odolných 18/10/16 00:00 nová téma
Najnovšie články v sekcii
 
Extra Basecamp: bude príjemne, vo vyšších polohách je stále sneh Čaká nás pekný víkend, kedy budú teploty cez deň atakovať dvadsiatky, najmä v nedeľu. Rána však majú byť s prízemným mrazom, preto na dvojdňovku radšej pohľadajte strechu nad hlavou. V nižších polohách je už viac zelene, oko potešia aj … » viac včera Redakcia Basecamp
Správa Aký bol rok 2020 – návštevnosť a najlepšie články Prelom rokov je dobrá príležitosť na bilanciu. Návštevnosť nám opäť narástla, no minulý rok bol špeciálny kvôli epidémii koronavírusu a preto bol nárast veľmi výrazný. Objavili ... » viac 17/01/21 Ľubomír Mäkký Zaujímavosti
Test Prvých 100 km s Hoka One One Speedgoat 4 Francúzsky výrobca tenisiek HOKA One One je známy najmä tým, že takmer všetky svoje modely ponúkajú maximálne odpruženie voči konkurencii. Rada trailových tenisiek Speedgoat, pomenovaná ... » viac 04/01/21 Martin Drozd Obutie
Najnovšie články autora
 
Správa 10. ročník Lazovej stovky + online výsledky Počas víkendu 22. - 23. apríla 2017 sa bude konať jubilejný desiaty ročník diaľkového pochodu a ultrabehu Lazová stovka (110 km / 3450 m). Trasa stovky povedie účastníkov z Vrbového cez lesy a lazy Bielych Karpát, Myjavskej pahorkatiny a Malých … » viac 20/04/17 Valéria Jurkovská Správy
Reportáž Na 60. km Leteckej stovky - Duchonka Letecká stovka – úvodné podujatie stovkárskej sezóny, prvá možnosť v tomto roku na získanie bodov do Slovenskej Ultratrailovej Ligy, spomienka na Vlada Švancára, pôvodného ... » viac 23/03/17 Valéria Jurkovská Reportáže
Pozvánka 6. ročník Leteckej stovky 2017 Počas víkendu 18. - 19. marca 2017 sa uskutoční 6. ročník diaľkového pochodu a ultrabehu Letecká stovka. Trasa stovky má dĺžku 105 km s prevýšením 3750 m a vedie po pohoriach ... » viac 16/03/17 Valéria Jurkovská Správy
Login prihlás sa alebo registruj
zapamätaťVytvorením používateľského konta súhlasíte s podmienkami použitia HIKING.SK, ktorých súčasťou sú aj informácie o spracovaní osobných údajov.
Vriace fórum RSS vriaceho fóra
Okruh v pohorí Börzsöny – len pre odolných 18/10/16 00:00 nová téma
Verzia pre tlač
 • text  fakty  fotky  

0.87