Prejdi na obsah

Hiking.sk Zavrieť

Prihlás sa do svojho konta
alebo sa zaregistruj

Vriace fórum

Diskusná téma K článku: Potulky za krásami terchovských osád s deťmi

Diskusná téma K článku: Potulky za krásami terchovských osád s deťmi

V článku by som rada uviedla sedem tipov na kratšie výlety s deťmi terchovským chotárom. Všetky uvedené miesta sme navštívili s deťmi vo veku 4 až 8 rokov, aj niekoľkokrát, najčastejšie v lete alebo na jar, ale i v zime. Ich spoločným menovateľom bolo to, že sme hľadali trasy, ktoré sú menej navštevované, menej známe, a teda pre nás dospelých viac objavné.

Janabilesova

Pridávam zábery z interiéru zvoničky U Marunov. Kľúče nám ponúkla pani, ktorá býva v dreveničke hneď pri zvoničke, ani sme nevedeli, že sa dá ísť dovnútra. Potešilo nás to a samozrejme sme nakukli dnu.

Janabilesova

Dávam do pozyornosti, že momentálne nie je krčma u Kyčerana v prevádzke - po minuloročnom požiari je v rekonštrukcii, a tak je potrebné hľadať občerstvenie inde. Podľa slov domácich by mala byť znovuobnovaná do konca roka 2024, tak uvidíme.

Janabilesova

Pridávam tip na ďalší okruh vhodný pre rodiny s deťmi - z doliny Struháreň cez Obšívanov do sedla Poľany, odtiaľ už po turistickej značke do osady Smrekovci a potom po náučnom chodníku do osady Hajasovci a Bukovina. V poslednom čase sa dosť veľa ľudí vyvávaža ku rodisku J. Jánošíka autami až hore.Vždy som si myslela, že ku chalúpkam sa autami môžu vyvážať iba domáci, nie turisti, ale možno sa to zmenilo. Takto sa vyhnete asfaltovej ceste a zároveň budete odmenení peknými scenériami na Mravečník a všadeprítomné terasovité políčka.

Janabilesova

Ku Jánošom od Šípkovej vedie nová asfaltka, a vynovená cesta je aj ku Marunom od krčmy u Kyčerana.

Janabilesova

Pridavam informaciu, ze na kopceku pri rozhladni Terchovske srdce pribudol bufet.

Janabilesova

Opravujem chybu, na fotke s názvom "07 Pupov" nie je Pupov, ale Mravečník.

Martin knor

Ten siesty (siedmy) obrazok vypada ako z vianocnej pohladnice. Stromy su na nom neskutocne pravidelne rozmiestnene.

Pridaj reakciu

Pridaním diskusného príspevku súhlasíte s podmienkami použitia hiking.sk.

Vriace fórum