Údolie GortvyMartin Baniari (daulagiri), Cerová vrchovina

Vriace fórum RSS vriaceho fóra
Vytvor diskusnú tému60046fotkaK fotkeÚdolie GortvyPred pár rokmi som často dochádzal na východ a z vlaku som pozoroval vyzývavú skalu týčiacu sa nad krajinou. Našiel som si jej meno a sľúbil si že raz ju navštívim. A teraz konečne po rokoch som stál na Steblovej skale a vychutnával nádherné rozhľady po vrchovine. Ako na dlani je odtiaľto malebné zelené údolíčko Gortvy s niekoľkými hospodárstvami. Jarnú mozaiku dotvárajú sviežozelené dubové lesy pretkané s neolistenými stromami iných druhov. Vpravo na pozadí aj sopečná Poľana. Príjemný kľud, samota a magické genius loci pre mňa neznámej krajinky.
dnes
žiadne príspevky
Hodnotenie Hodnotiť môžeš až po prihlásení
Pred pár rokmi som často dochádzal na východ a z vlaku som pozoroval vyzývavú skalu týčiacu sa nad krajinou. Našiel som si jej meno a sľúbil si že raz ju navštívim. A teraz konečne po rokoch som stál na Steblovej skale a vychutnával nádherné rozhľady po vrchovine. Ako na dlani je odtiaľto malebné zelené údolíčko Gortvy s niekoľkými hospodárstvami. Jarnú mozaiku dotvárajú sviežozelené dubové lesy pretkané s neolistenými stromami iných druhov. Vpravo na pozadí aj sopečná Poľana. Príjemný kľud, samota a magické genius loci pre mňa neznámej krajinky.
GPS súradnice
šírka: 48.24522 ° SŠ
dĺžka: 19.97882 ° VD
» Ukázať na mape Dátum vloženia fotografie 30/04/2018 Dátum vzniku fotografie 20/04/2018 Fototechnika Nikon D5000, AF-S DX NIKKOR 16-85 mm EXIF informácie z fotografie expozícia: 1 / 640 s
clona: f / 8.0
ISO: 200
NIKON CORPORATION, NIKON D5000
dĺžka: 19.97882 ° VD
» Ukázať na mape Dátum vloženia fotografie 30/04/2018 Dátum vzniku fotografie 20/04/2018 Fototechnika Nikon D5000, AF-S DX NIKKOR 16-85 mm EXIF informácie z fotografie expozícia: 1 / 640 s
clona: f / 8.0
ISO: 200
NIKON CORPORATION, NIKON D5000
© 2002 - 2023 HIKING.SK
0.09 (0.02)