Foto (c) Fjällräven
PR

Fjällräven získava perie zodpovedne

sponzorovaný článok 04.03.15 Hlavným cieľom značky Fjällräven je inšpirovať ľudí k tráveniu času vonku a motivovať ich k ohľaduplnému prístupu k prírode, ako neoddeliteľnej súčasti života. Projekt Fjällräven Way, spustený v roku 2013, je sprievodcom, vďaka ktorému je omnoho jednoduchšie zorientovať sa, čo je a čo nie je správne v oblasti výskumu, vývoja, produkcie, transportu, ale aj recyklácie materiálov a produktov, vyrábaných spomínanou značkou. Dôraz je kladený na ekologickú výrobu materiálov evidentnú napríklad pri spracovaní peria a páperia. Down Promise sľubuje vysokú kvalitu a zároveň etické zaobchádzanie so zvieratami, z ktorých sa materiál získava.

Prísľub eticky spracovaného peria

Značka Fjällräven si zakladá na výrobe vysokokvalitných produktov, s rovnakým dôrazom však venuje čas aj vzdelávaniu svojich dodávateľov a neustále dvíha štandardy spracovania materiálov.

Osobitne si Fjällräven dáva záležať na spracovaní peria, ktoré je jedným z najlepších izolačných materiálov vôbec. Na základe dlhodobých skúseností v oblasti práce s perím značka vytvorila transparentný, 100% sledovateľný proces jeho spracovania. Obzvlášť dôležitá je etickosť pri zaobchádzaní so zvieratami, čo sa odráža v zákaze núteného vykrmovania, ale aj vo fakte, že perie je iba vedľajším produktom. Husi a kačice chované na farmách sú totiž primárne určené pre potravinársky priemysel a ich perie je vedľajším produktom.

Fjällräven exkluzívne spolupracuje len s jedným dodávateľom, ktorý tiež spolupracuje s vybranými farmami a jedným bitúnkom. Vzdialenosť bitúnku od fariem je minimálna, aby zvieratá neboli prevážané dlhšie, ako je nevyhnutné.
Perie a páperie je transportované v špeciálne označených a zapečatených vreciach, aby sa materiál nepomiešal s perím od iných dodávateľov.

Auditorský tím Fjällräven pravidelne realizuje oznámené aj neoznámené audity na farmách, aby sa uistil, že so zvieratami sa zaobchádza v súlade s nastavenými pravidlami. Perie je tiež kontrolované ďalšou stranou, a to švédskym veterinárom, ktorý ho následne akredituje.

Všetky strany, ktoré sa podieľajú na procese spracovania peria sú oboznámené s pravidlami, určenými odborníkmi pracujúcimi pre Fjällräven. Tie sú v rámci Down Promise stanovené tak, aby mali zvieratá zabezpečené dobré podmienky pre život. Perie sa nikdy nezískava zo živých vtákov a zvieratá nie sú násilne vykrmované. Dôležité je tiež zabezpečenie komfortného transportu a nakladania či vykladania husí a kačíc z dopravných prostriedkov.

“Tak, ako máme vo všeobecnosti vysoké nároky na všetky naše produkty, tak nám skutočne záleží na tom, aby bolo naše perie získavané eticky. Preto investujeme naozaj veľa energie do poctivého a kontrolovaného procesu výroby,“ povedal Aiko Bode, vedúci kancelárie pre trvalú udržateľnosť Fjällräven a Fenix Outdoor Group a dodal, že vývoj a inovácie predstavujú dlhodobú cestu, ktorá ešte nie je ukončená a vyžaduje si neustále zlepšovanie sa.

V roku 2010 získal Fjällräven ocenenie od Animal Welfare Sweden za ich praktiky pri spracovávaní peria.

Značka Fjällräven (so sídlom v Örnsköldsvik, severné Švédsko) bola založená v roku 1960 Åke Nordinom a patrí medzi popredných výrobcov outdoorových produktov v Európe. Spoločnosť dodáva na trh odolné, trvácne a spoľahlivé vybavenie pre milovníkov prírody a má siete obchodov vo viac ako 20 krajinách sveta. Spájať kvalitu a funkčnosť so zodpovedným prístupom k životnému prostrediu, ľuďom i zvieratám je jej hlavným cieľom. Fjällräven patrí do skupiny Fenix Outdoor Group.

--
Pozn. redakcie: Tento text je PR článok zadávateľa. Neprešiel jazykovým ani redakčným spracovaním a nemusí vyjadrovať názor redakcie HIKING.SK.
Najnovšie články
 
Túra Melčice – Kykula – Zabudišová – Zemianske Podhradie Hovorí sa, že jedna túra plodí ďalšiu. Asi je to aj tento prípad. Z vyhliadky v Zabudišovej ma zaujal zalesnený hornatý terén za údolím Ivančického potoka. Zostalo mi aj niekoľko restov, čo som pri putovaní NCH ponad Bošácku … » celý článok dnes Vladimír Mikuš Biele Karpaty
Správa Sedlá a štíty sú pod snehom, bez mačiek a cepína tam nechoďte Oddnes sú v Tatranskom národnom parku otvorené všetky turistické značené chodníky. Trasy cez vysokohorské sedlá a na štíty však ležia pod snehom. Ísť nad turistické chaty bez ... » viac včera Soňa Mäkká Správy
Túra Skryté poklady Malých Karpát – Šišoretné Šišoretné je neznačený hrebeň v rázsoche Slepého vrchu medzi Klokočinou a Bolehlavom. Veľakrát som sa motal v okolí peši aj na bicykli, ale nikdy som sa nedostal na tri vrcholy s ... » viac 14/06/21 Pavol Timko Malé Karpaty
Najnovšie články autora
 
PR Cestujte autom bezpečne – poistite si ho v Unione Teplejšie počasie, uvoľnenie protipandemických opatrení i blížiaca sa dovolenková sezóna – to všetko sú dôvody, ktoré lákajú ľudí užiť si voľné dni mimo domu. Či už sa chystáte autom na dovolenku k moru alebo len na … » celý článok 30/05/21 sponzorovaný článok
PR Ideálna desiata na turistiku Hlad, únava alebo dokonca svalové kŕče. Všetky tieto problémy dokážu pekelne znepríjemniť akúkoľvek túru. Dobrou správou je, že im môžete úspešne predísť pomocou kvalitnej ... » viac 23/05/21 sponzorovaný článok Varenie a jedlo
PR ADAMSPORT otvára 19. 4. 2021 novú predajňu v Ružomberku ADAMSPORT.EU otvára v pondelok 19. 4. 2021 svoju novú a väčšiu predajňu v Ružomberku na Bystrickej ceste. Aj vďaka vašej podpore a záujmu sme sa rozhodli prebudovať náš "base camp", ... » viac 18/04/21 sponzorovaný článok Obchody
Verzia pre tlač
  • text  fakty  fotky  
0.73 (0.3)