Hiking.sk HIKING.SK Posledná zastávka pred cestou na hory

Test

Trekland

27. 01. 2004
Azda každý priateľ hôr z Bratislavy pozná outdoorový obchod, ktorý sa nachádza na Vajanského nábreží. Začínal ako firemný obchod známeho slovenského výrobcu Trek Sport, postupom času – ako sa zväčšoval – rástol aj sortiment ponúkaných značiek. V tomto článku sme sa mu pozreli bližšie na zúbky.
fakty
Bratislavská predajňa
Po-Pi: 10~19
So: 9~13
Vajanského nábrežie 9
obchod@trekland.sk
02-5292189

GPS
48°08’25.1’’ N
17°06’45.0’’ E

Zľavy
Euro<26, James, Skauting, KST, Sphere, Klienti CK Bubo,Klienti CK AdrenTour
viac info
Žilinská predajňa
Po-Pi: 9~18
So: 9~12
J. M. Hurbana 1 (Farské schody)
obchod.za@trekland.sk
041-5622277
Web
www.trekland.sk
Značky
Treksport, Millet, Lafuma, Teva, Sigg, Petzl, Kong, MSR, Mammut, Singing rock, Lanex
Cenník
www.trekland.sk
Celkové hodnotenie
87%
Prv než prejdeme k našim pocitom a skúsenostiam z predajne, položili sme šesť otázok Ivanovi – jednému zo spolumajiteľov Trek Land-u.

Pre ktorú časť outdoorovej verejnosti je určený váš sortiment?
Náš sortiment je určený najmä cestovateľom, turistom, vyznávačom vysokohorského prostredia, skialpinistom.
Prečo by mal prísť zákazník práve k Vám?
Dobrý personál s bohatými vlastnými skúsenosťami, s veľkým množstvom ponúkaných produktov majú naši zamestnanci osobné skúsenosti. Zaujímavá je i členitá, atraktívna predajňa, odlišujúca sa od jednoduchých obchodných priestorov.
Kde vidíte svoje najväčšie slabiny?
Chceme zlepšiť servis výrobkov, aby bola určitá časť záručných i pozáručných opráv poskytovaná priamo tu.
Ako vidíte seba o rok ?
Chceme sa ďalej sústrediť na to aby nám zostal najlepší sortiment, uvažujeme o jeho ďalšom rozšírení. Ďalšou alternatívou je otváranie nových obchodov – nedávno sme otvorili Trekland v Žiline.
Keby neexistoval Váš obchod, kam by si chodil nakupovať outdoorové vybavenie?
Pravdepodobne by som nešiel do zahraničia – väčšinu môjho času spotrebuje práca a rodina. A kde by som išiel v Bratislave? Rád si nechám poradiť stránkou hiking.sk.
Poznáš hiking.sk?
Viem, že je zelený – prečítal som tam voľačo o chate.

Vzťah medzi TrekLand-om a Treksport-om

Veľká časť outdoorovej verejnosti pozná tento obchod ako Treksport na nábreží. Dlhší čas fungoval ako súčasť spoločnosti Treksport, minulý rok na jeseň sa odčlenil od materskej spoločnosti a vznikol Trek Land ako samostatný subjekt. Naďalej prevláda celý sortiment Treksportu a je to aj hlavná sila používaná pri marketingu – všetko čo Treksport vyrobí, možno v TrekLand-e kúpiť.

Ponuka

Okrem už spomínaných výrobkov od Treksportu majú silné postavenie aj francúzsky Millet a Lafuma – Trekland je ich oficiálnym dovozcom pre Slovensko. Zvyšok sortimentu dopĺňajú ďalšie značky: Teva, Sigg, Petzl, Kong, MSR, Garmont, Mammut a tiež české veci za zaujímavé ceny – ide najmä o vybavenie na lezenie (sedáky, laná, železo).

[ Tipy na túry a aktuality z hôr môžeš sledovať aj na našom FacebookuInstagrame ]

Naše skúsenosti

Ľubo
Do obchodu chodím od začiatku jeho existencie najčastejšie kvôli značke Treksport. Žiadna iná predajňa neponúka tak široký sortiment tejto značky. Po nedávnom rozširovaní predajnej plochy je tu konečne aj dosť miesta – často trpím klaustrofobickými pocitmi v malých obchodíkoch, kde sa snažia využiť každý štvorcový milimeter. U personálu si cením najmä ich osobné skúsenosti s výrobkami, ktoré sú na vysokej odbornej úrovni – však nejeden z nich sa zúčastňuje na vývoji nových výrobkov Treksport. Menšiu výhradu mám však k prístupu k zákazníkovi – pokiaľ človek nevyzerá (oblečením) na outdooristu alebo inak nenaznačí, že niečo z fachu vie, tak sa veľkého záujmu nedočká. Tu vidím priestor pre zlepšenie. Pozitívne hodnotím kvalitu a rýchlosť poskytovaných záručných a pozáručných služieb na výrobky Treksport. Horšie je to už pri neštandardných požiadavkách týkajúcich sa okrajových značiek (napr. MSR). Reklamácie tu vybavujú bezproblémovo v rámci stanovených podmienok.


Martin
Spočiatku som do obchodu chodil kupovať úplne všetko outdoorové vybavenia, ktoré som potreboval - jeho poloha mi totiž veľmi vyhovovala. Avšak vtedy bola predajňa veľmi malá a cítil som sa v nej stiesnene - dnes je to už minulosťou, priestory sa roširovali už dvakrát a predĺžila sa i otváracia doba. Kladne hodnotím i fakt, že časť personálu tu pracuje už dlhšiu dobu čo je základom dobrých vzťahov so stálymi zákazníkmi. Osobne sa mi osvedčilo klásť personálu konkrétne otázky, na ktoré som dostal konkrétnu a fundovanú odpoveď. Niektorým členom personálu sa totiž nechce samým od seba začať rozprávať o tom ktorom výrobku.

Už aj v AUparku

Pri čakaní na vyvolanie filmu v bratislavskom AUparku som náhodou objavil, že Trekland sa nachádza už aj tu. V poradí tretia predajňa sa nachádza pri tiež outdoorovom obchode Patagonia, na prvom poschodí v blízkosti ostatných športových obchodov. Vzhľadom na prevažujúcu klientelu AUparku som zvedavý ako sa bude obchodu dariť. Jedno je však isté, prostredie aj personál je dobrý - po mojej exploratívnej návšteve, kedy som nič neplánoval kúpiť, som spokojný odkráčal s troma novými expreskami.

Máš iné skúsenosti s Treklandom?

Čo ti vadí a čoho si tam najviac ceníš? Aj na tvoje názory je pripravené fórum pod článkom, tak neváhaj a pridaj svoj príspevok aj ty ešte dnes!

Fórum 86 príspevkov
Trekland 09/05/16 13:35 86 príspevkov
Najnovšie články
 
Túra Rudná magistrála za 6,5 dňa Rudná magistrála so štartom v Stolických vrchoch a koncom v Zlatých Moravciach očami menej skúseného turistu, prejdená za šesť a pol dňa. Prečítajte si ako to … » celý článok dnes Mikuláš Vidán Stolické vrchy, Veporské vrchy, +
Basecamp Lúky s výhľadmi aj horské doliny na bicykli či s kočíkom V dnešnom basecampe sme vybrali viacero výhľadových túr horskými lúkami. Nájdete tu tipy na túru okolo horských samôt na Kysuciach, túlačku južnou časťou Levočských vrchov aj ... » viac včera Soňa Mäkká Basecamp
PR Dovolenka v Pieninách: Červený Kláštor, plte na Dunajci, či Tri koruny Dovolenka na Slovensku je výborný nápad. Tento itinerár sme pre Vás pripravili v spolupráci s rodinným podnikom Antiqua Villa, ktorý svojim hosťom sprostredkúva jedinečné zážitky a ... » viac 19/07/21 sponzorovaný článok Slovensko
Najnovšie články autora
 
Podcast Ako si vybrať varič na turistiku Liehové, benzínové, plynové variče, či dokonca variče na drevo. Aký si vybrať na aký účel a prečo si nekupovať plynový varič s piezozapaľovaním. V novom dieli podcastového špeciálu o turistickom vybavení diskutujú Mišo a … » celý článok 25/06/21 Ľubomír Mäkký Varenie a jedlo
Podcast Chceli sme ferratu na Predné Solisko, bude do Priečneho sedla Klub slovenských turistov chcel postaviť vzdušnú ferratu z Mlynickej doliny na Predné Solisko. Po rokoch príprav sa nakoniec realizuje krátka zaistená cesta do Priečneho sedla. Zrejme ... » viac 20/06/21 Ľubomír Mäkký Rozhovory
Podcast Jelene poškodzujú rezerváciu, keď hľadajú halucinogénnu kôru Premnožené jelene ničia najstaršiu rezerváciu v Národnom parku Veľká Fatra, pretože požierajú vzácny druh tisa. Dovezený alpský poddruh kamzíka zasa spôsobuje škody na vzácnej ... » viac 11/06/21 Ľubomír Mäkký Rozhovory
Verzia pre tlač
  • text  fakty  fotky  
Vriace fórum RSS vriaceho fóra
Trekland 09/05/16 13:35 86 príspevkov
0.66 (0.27)