Hiking.sk HIKING.SK Posledná zastávka pred cestou na hory

Test

Bridgedale active vs. Treksport trail

09. 08. 2007
Porovnávanie neporovnateľného, alebo žeby predsa? O spoločnosti Bridgedale je známe, že vyrába ponožky s presnosťou na jedno vlákno a patrí medzi svetovú špičku. Je teda možné, aby im konkurovali ponožky od firmy, ktorá v minulosti nerobila práve prelomové ponožky? Prečo teda test? Odpoveď je jednoduchá – cena. Ponožky od Treksportu sú skoro o polovicu lacnejšie.

Ponožky som testoval počas ročného nosenia, teda občas som ich menil aj pral :-). Išlo o podmienky bežného nosenia, aktívneho športu a ľahkej turistiky. Všetko v teniskovej obuvi.

Konštrukcia ponožiek

Bridgedale active (dnes active multisport) sú zložené zo zmesi vlákien v zastúpení, coolmax, nylon, česaná vlna a lycra. Sú dobre tvarované a vďaka lycre dobre držia na nohe. Vrchná časť ponožky nohu absolútne neotláča a aj napriek svojej jemnej konštrukcií sa nerozťahá, takže drží aj po troch rokoch (táto trojročná bude v teste označovaná ako stará Bridgedale). Ponožka je zospodu krásne mäkká, vďaka česanej vlne, zvrchu je coolmax zabezpečujúci odvod potu.

Treksport trail používa vlákno s názvom drivex, čo je vlna a polyuretan. Ponožka je členené na niekoľko zón. Nášľapná časť, vrchná a členok. Tvári sa síce, že každá časť je inakšia, ale podľa mňa nie je. Ponožka necháva na nohe slabú perforáciu.

Test

Prostredie: bežné nosenie
Toto prostredie bolo asi najvyrovnanejšie. Pri bežnom nosení po meste dávali obidve ponožky rovnaký komfort. Pri dlhšom nosení ma ponožky od Treksportu začali jemne bolieť nohy, možno spôsobené perforáciou a následným nedokrvovaním nohy.
Výsledok: Bridgedale 1 – Treksport 1,1

[ Tipy na túry a aktuality z hôr môžeš sledovať aj na našom FacebookuInstagrame ]

Prostredie: halový šport
Zo začiatku neboli rozdiely medzi ponožkami badateľné, avšak po cca 30-tich minútach som začal pri Treksporte pociťovať vlhkosť a teplo na nohe – ponožky skrátka prestali "stíhať". Markantný rozdiel však nastal pri vyzutí. Kým ponožky od TS boli mokré aj zvrchu a aj nohu som mal vlhkú, nesmrdeli. Zato Bridgedale, najmä stará, zapáchala ako mŕtvy mokrý pes. Toto je pravdepodobne spôsobené coolmaxom, ktorý keď je starý, tak je náchylnejší na zápach. Pri ročných to bolo v poriadku. Na druhú stranu, pri Bridgedale som mal suchú nohu.
Výsledok: Bridgedale 2 – Treksport 1,8

Prostredie: ľahká turistika
Rovnaký komfort, rovnaké nevlhko. Keď som však ponožky nosil v celokoženej teniske (koža aj vnútri), tak Bridgedale bol na tom lepšie, to znamená suchá noha.
Výsledok: Bridgedale 1 – Treksport 1,2

Životnosť
Ponožky od Treksportu po roku jemne zožmolkovateli, ale na funkčnosti im to neubralo. Bridgedale, je po roku skoro ako nový (na fotkách je starý, čiže 3 ročná ponožka), u starého Bridgedalu funkčnosť ostala, ale spodok začína po vypraní tvrdnúť, ale po obutí a zohriatí na nohe je zase ako nová, až na ten smrad, keď zvlhne.
Výsledok: Bridgele 1,1 – Treksport 1

Ako to teda dopadlo? Bridgedale 1,275 – Treksport 1,275. Takže je to vcelku vyrovnané. Na záver ešte pár postrehov a výsledok si môžete dotvoriť sami. Bridgedale má vysokú cenu, ale neuveriteľnú životnosť a funkčnosť. Treksport poskytuje lepšiu cenu a pre menej náročného turistu/športovca je to ideálna voľba, netreba od neho čakať zázrak, ale za tú cenu je to slušné.

Verdikt

Bridgedale – aktívne používanie a zaťažovanie
Treksport – bežnejšie nosenie a ľahká záťaž


Fórum 11 príspevkov
Bridgedale active vs. Treksport trail 13/08/07 20:41 11 príspevkov
Najnovšie články
 
Túra Z Krupiny do Vyhní cez Kozelník 1 Prakticky všetky dlhšie túry, čo som absolvoval v Štiavnických vrchoch, začínali, končili, prípadne prechádzali ich srdcom, samotnou Banskou Štiavnicou. Tak teraz si plánujem niečo iné. Trasu, ktorá ju obchádza širokým … » celý článok dnes Vladimír Mikuš Štiavnické vrchy
Túra Rudná magistrála za 6,5 dňa Rudná magistrála so štartom v Stolických vrchoch a koncom v Zlatých Moravciach očami menej skúseného turistu, prejdená za šesť a pol dňa. Prečítajte si ako to ... » viac včera Mikuláš Vidán Stolické vrchy, Veporské vrchy, +
PR Dovolenka v Pieninách: Červený Kláštor, plte na Dunajci, či Tri koruny Dovolenka na Slovensku je výborný nápad. Tento itinerár sme pre Vás pripravili v spolupráci s rodinným podnikom Antiqua Villa, ktorý svojim hosťom sprostredkúva jedinečné zážitky a ... » viac 19/07/21 sponzorovaný článok Slovensko
Najnovšie články autora
 
Svet Víkend v Alpách - Dachstein a späť Keď som sa rozhodoval, kam ísť na dva dni voľna, ktoré som dostal v práci, výber bol veľmi zúžený. Chcel som uniknúť z mestského tepla niekam vysoko do hôr. Klasický únik do Tatier som zavrhol, lebo sú síce pekné, ale raz do … » celý článok 09/10/07 Lukáš "Lucki" Braun Svet
Test Bridgedale active vs. Treksport trail Porovnávanie neporovnateľného, alebo žeby predsa? O spoločnosti Bridgedale je známe, že vyrába ponožky s presnosťou na jedno vlákno a patrí medzi svetovú špičku. Je teda možné, aby ... » viac 09/08/07 Lukáš "Lucki" Braun Obutie
Test Čelovka Petzl Tikka XP Už takmer rok používam čelovku Tikka XP s vysokosietivou LED diódou od známej francúzskej firmy Petzl. Počas tejto doby som mal možnosť vyskúšať v ju rôznych podmienkach, ďalšie sa mi ... » viac 19/07/07 Lukáš "Lucki" Braun Čelovky a svietidlá
Verzia pre tlač
  • text  fakty  fotky  
Vriace fórum RSS vriaceho fóra
Bridgedale active vs. Treksport trail 13/08/07 20:41 11 príspevkov
0.78 (0.3)