Prejdi na obsah

Hiking.sk Zavrieť

Prihlás sa do svojho konta
alebo sa zaregistruj

Útulňa pod Minčolom
Útulňa pod Minčolom Zatvoriť

Chata Útulňa pod Minčolom

Pri túre z Ruskej Vole do Kamenice nad Torysou sme navštívili útulňu turistov z Lipian. Nachádza sa priamo na zelenej, po ceste z Lazov cez Sokoliu dolinu do Kamenice nad Torysou, vo výške 1010 m.n.m, 15 minút od smerovníka Lazy a 1 hod. 45 min. od Kamenice.

Poloha
V pohorí Čergov, na zelenej z Lazov Sokolou dolinou do Kamenice nad Torysou vo výške 1010 m.n.m 15 minút od smerovníka Lazy a 1 hod. 45 min. od Kamenice
Nadmorská výška
1010 m n. m.
GPS súradnice
šírka: 49.22753 ° SŠ
dĺžka: 20.99659 ° VD
» Mapa
Nocľah
20 ľudí vlastné spacáky
Prevádzka
celoročne, ale len po objednávke u majiteľa (objekt je uzamknutý)
Voda
pri útulni
Kontakt
Majiteľ: Klub slovenských turistov Mladosť Odeva Lipany, kstlipany.estranky.sk
Spojenie
SAD do Kamenice nad Torysou

UPOZORNENIE!

Od novembra 2008 je chata zrekonštruovaná a uzamknutá. Záujemcovia o pobyt, nech kontaktujú Klub slovenských turistov Mladosť Odeva z Lipian.

Útulňa je na lúke, v blízkosti je prameň vody, čiastočne krytý v betónovej skruži. WC je suché. Okolo útulne aj vo vnútri je čisto. Útulňa je poschodová. Dolu sa nachádza kuchynka so sporákom, stolom a lavicami. Sú tu aj nejaké potraviny. Hore sa ide po drevených schodoch, je tam veľký priestor na spanie pre minimálne dvadsať ľudí. Vonku sa nachádza ohnisko so stolom a lavicou. Spať sa dá určite aj v dolnej časti. Podlaha útulne je drevená.

Útulňa je zachovalá a domáci turisti z nej organizujú každoročne beh na Minčol. Je to výborná základňa na potulky pohorím Čerogov. Lesnou cestou je prístupná aj cyklistom. Na lúke pri stúpaní na Malý Minčol sa nachádza luxusný posed, no neviem, či je voľne prístupný.

[ Tipy na túry a aktuality z hôr môžeš sledovať aj na našom FacebookuInstagrame ]

Fotogaléria k článku

Najnovšie