Prístup

  • Po modrej z Podrečian za 1.35 h,
  • Po miestnej zelenej z Gregorovej Viesky za 1.15 h,
  • Po červenej z Haliče za 2.05 h,
  • Po žltej z Polichna za 2.10 h,
  • Po červenej z Divína cez sedlo Žiar za 2.20 h,
  • Po modrej a žltej z Lovinobane cez Ružiná, ATC za 2.15 h.

Prístrešok sa nachádza hneď vedľa smerovníka Sedem chotárov.

Objekt

Typický prístrešok s rozmermi 7 x 4 metre, ale bez bočných stien, s mohutnou sedlovou strechou. Napriek tomu, že je umiestnený v lese, pri prípadnom silnom daždi a zároveň bočnom vetre, môže byť problém sa v ňom úkryt či prespať.

V prístrešku sú dva stoly, ktoré nie sú veľmi široké a na spánok nie veľmi vhodné. Tak je najvhodnejšie miesto na prespatie len asi na zemi v strede altánku. Pri daždi je tak miesto na spanie obmedzené na len 2 - 4 nocľažníkov. Dvoch na zemi a prípadne dvoch na stoloch.

Okolie prístreška zahrňuje kozub, ohnisko, kmene na sedenie, koník na pružine a troška bokom je umelá Lurdská jaskyňa so soškou Panny Márie a vrcholový kameň s vytesaným rokom 1933. Samotný prístrešok obsahuje vrcholovú knihu, informácie o okolí a slovenskú vlajku.

[ Tipy na túry a aktuality z hôr môžeš sledovať aj na našom FacebookuInstagrame ]

Voda

V bezprostrednom okolí prístreška sa prameň nenachádza. Voda by sa ale mala dať načerpať pri poľovníckej chatke, pri smerovníku Sedem chotárov - rázcestie, v smere po modrej a žltej značke na Podrečany, resp. Lovinobaňa. Jeho výdatnosť je otázna a najmä počas suchých letných období by som sa naň nespoliehal.