Prístup

  • z Dolnej Bzovej (bus) po údolnej asfaltovej ceste Bzovskou dolinou (bez značky) na Hornú Bzovú za asi 1.15 h (4,9 km),
  • z Hriňovej (bus) cez mestskú časť Slanec po zelenej značke na vrch Košútka (lyžiarske stredisko) a bez značky do Bzovskej doliny za asi 1.10 h (4,6 km),
  • z Detvianskej Huty (bus) na lazy smer Čechánky a Vrchdobroč (bez značky) na zelenú značku pod vrch Kopanica a na vrch Košútka a bez značky do Bzovskej doliny za asi 2 hodiny (6 km).

Základňa skautov

Pomerne rozsiahle táborisko sa nachádza na nive Bzovského potoka a priľahlom južnom svahu. Do areálu sa vstupuje cez drevenú bránu s označením čísla a názvu zboru Slovenského skautingu. Jednoduché zariadenie táboriska tvorí "kúpeľ" v potoku, poľná kuchyňa, jedáleň, sušiak riadov, veľké ohnisko s dreveným posedením, táborový sťažeň, veliaca veža, drevené podsady a tri zastrešené jednoduché chatky. Drevených podsád je v tábore viacero a sú umiestnené v hornej časti areálu. Všetky "chatky" majú dve prične na spanie a podlahu tvorí udupaná hlina. Strechu tvoria len naukladané dosky, čiže pri väčšom daždi bude do chatky zatekať.

Voda

Najbližší overený zdroj vody je na samote Horná Bzová pri kôrovej kaplnke nad horárňou. Nad vymurovanou Lurdskou jaskyňou je vodovodný kohútik. Úžitková voda sa dá nabrať aj priamo zo Bzovského potoka, ktorý preteká priamo táborovou základňou. Či je voda pitná, som neoveroval, ale v pramennej oblasti Bzovského potoka sa nachádzajú lazy v oblasti Vrchdobroča pod vrchom Kopanica, tak môže byť znečistená alebo nepitná.