Prejdi na obsah

Hiking.sk Zavrieť

Prihlás sa do svojho konta
alebo sa zaregistruj

Správa Festival HoryZonty v Trenčíne

Cestovateľských festivalov v posledných rokoch na Slovensku pribúda ako húb po daždi. Jedným z pomerne nových (tento rok bude jeho 3. ročník), ktorý je zameraný len na amatérske filmy slovenských autorov, je festival HoryZonty v Trenčíne.

Prvý ročník festivalu sa konal ešte pod názvom Hory a mesto, predstavy organizátorov o festivale sa však trochu líšili a tak vznikli HoryZonty. V tomto roku sa festival uskutoční v termíne 6.-8.novembra. Festival má podtitul festival dobrodružných filmov. Festivalový základ tvorí prehliadka kvalitných zahraničných filmov, nakrútených povačšine za posledný rok, tie sú však nesúťažné. V sútažnej sekcii súťažia výlučne amatérske filmy slovenských autorov, v kategóriách Horská príťažlivosť, Magické hlbiny, Biele šialenstvo a Tajomné cesty. Ako aj pri iných festivaloch, aj tu je okrem súťaže filmov aj súťaž fotografií, v kategóriách: Ľudia-emócie, krajina-príroda, šport-kto z koho. Do súťaží možno svoje fotografie či filmy posielať už teraz, viac informácií je na adrese www.horyzonty.sk.

Okrem filmov a prehliadky fotografií návštevníkov čakajú aj hostia - jedným z nich bude známy horolezec a bývalý náčelník Horskej služby Ivan Gálfy, ďalšie autorské výstavy, workshopy, súťaž v boulderingu a ďalšie netradičné súťaže aj pre bežných návštevníkov. Program festivalu sa priebežne dotvára a konkretizuje. Keď to bude aktuálne, budeme vás informovať o ďalších podrobnostiach.


[ Tipy na túry a aktuality z hôr môžeš sledovať aj na našom FacebookuInstagrame ]

Najnovšie