Pozor, objekt je od jari 2017 nepoužiteľný. Pri plánovaní túr s ním nerátajte!

Poloha a prístup

Prístrešok sa nachádza na zelenej značke vedúcej z Nolčova na hrebeň, približne 200 m od rázcestníka v sedle Príslop. Nemôžete ho minúť, je situovaný vo výraznej zákrute a okolie dopĺňa zelená maringotka. Pri postupe červenou značkou je dôležité odbočiť na spomínanú zelenú, ktorá vás k prístrešku spoľahlivo dovedie. Pri plánovaní je vhodné využiť časy udávané do sedla Príslop. Z Nolčova po zelenej vám to sem bude trvať približne 2 a pol hodiny. Keby ste sa rozhodli si spestriť trasu cez výborný výhľadový bod na celú Malú Fatru, vrchol Magura, tak na konci Nolčova pri miestnej chate odbočte na žltú značku, ktorá sa po dvoch hodinách pripája na červenú veľkofatranskú magistrálu. Celkový čas do sedla Príslop – 2 hod 40 min. Pri postupe od Kľaku sa ocitnete v sedle Príslop za cca 1 hod.

Objekt a jeho možnosti

Prístrešok je vybavený stolom a dvoma lavicami. Kvôli svojej konštrukcii je vhodný skôr ako úkryt pred náhlym nepriaznivým počasím. Pri dobrej vôli sa tam dokážu pomestiť traja ľudia aj na spánok, aj keď v tom prípade je vhodné mať so sebou aspoň celtu na prekrytie bokov. Hneď vedľa prístrešku je ohnisko s ďalšou lavicou, za maringotkou kúsok medzi stromami nájdete efektnú „kadibúdku“ (lata medzi dvoma stromami). Najbližší prameň, ak sa tak ním malý potôčik dá nazvať, je cca 1 km po zelenej smerom do Nolčova. Prístrešok aj maringotka patria miestnym poľovníkom, takže je možné, že tam na nich narazíte. Týmto aj rovno prosím všetkých návštevníkov prístrešku, aby jeho okolie aj prístrešok samotný neznečisťovali a neničili. Poľovníci totiž neboli nadšení, že chcem o prístrešku písať, boja sa jeho zničenia, aj keď ja tvrdím, že rozumný turista sa k niečomu takému nezníži.

Ak tu prespíte, tak možno budete mať šťastie na „vysokú“, ktorá sa do týchto končín často zatúla a možno nazbierate aj kopec hríbov, ktoré hojne rastú v okolí. Veľa šťastia.