Prejdi na obsah

Hiking.sk Zavrieť

Prihlás sa do svojho konta
alebo sa zaregistruj

Vriace fórum

Diskusná téma K článku: Chalúpka u Murčovcov

Diskusná téma K článku: Chalúpka u Murčovcov

Vyhliadka pestrého, slnečného jesenného víkendu v Javorníkoch je neodolateľná. A tak nás jeden piatkový večer pristihol pri zdolávaní neveľkých kopčekov z Čadce smerom hore na hrebeň, do lona prírody. S úsmevmi odpovedáme na zvedavé otázky miestnych lazníkov, že kamže takto proti noci a nahlas si skúšame vymyslieť, aký romantický nocľah by nás to hore mohol čakať. Raz za večnosť sa ale človeku fest pošťastí a predstava sa s akousi samozrejmosťou zhmotní do skutočnosti. Tak, ako v podobe tejto chalúpky.

Boro

Matúš, to sú presne tie pravé miesta, kde sa ťa dotkne minulosť.Milujem to.

Vrsan

krasne miesto, ma jedinecnu atmosferu, ktoru v lete dotvaraju pasuce sa ovecky. to je ta prava starodavna kysucka atmoska...

Priesil

Kysucka atmosfera? No uz davno je zapadana prachom. Hlavne ze hned vedla sa prehanaju kroskary na svojich tatosoch. A Kysucania uz svoje chalupky predali Cechom. Ale dobre, ved aj my sme tam dali tratovku a varili kavicku. Len ta pohostinost...

Jonathan.sk

...veru,veru ,v tej chalúpke sme si varili na ohníku kávičku.Žiadne plynové bomby a iné vynoženosti civilizácie.Romantika jak sviňa.

Peťko

Tak tu si viem predstaviť krásnu chatovačku s partiou kamarátov. Sa divím, že tieto chalúpky nie sú zrekonštruované a neslúžia ako víkendové sídlo. To bude asi tým, že sem nevedie asfaltka.

MatusM

tak tak, bolo tam úplne úžasne, nečakané útočisko s ohromnou atmosférou, .. ale mám ciťák, že tam chalúpka v tejto podobe dlho nevydrží. Okrem nej je už hádam všetko skúpené, opravené a obhospodarované. Ako píše Priesil, hlavne Čechmi, majú to na skok.

Adushka

Veru, chalupka to bola uzasna, dokonca som sa aj pohravala s myslienkou, ze ako by to tam vyzeralo, keby bola moja :)

Peťko

adushka:
keďže študuješ za riekou Morava, máš na to právo aspoň snívať o vlastníctve. ak sa tam usadíš, budeš podľa priesila kompetentná na vlastníctvo.
ozaj, bunky rastú?

Buddha

Tak ten kraj trochu poznám, kamarát má chatu na Korni a je to skutočne nádherné miesto. Tak som sa chcel pozrieť kde presne je táto chalúpka aby sme ju obzreli, ale nová verzia turistickamapa.sk má tú vzácnu vlastnosť, že akonáhle si nastavím turistické značky tak sa "vypne" mapa a na prázdnej obrazovke je len pár farebných čiar... Škoda

Juro z Dunajova

Fetaci ako vy už jednu chalupu vedľa zapálili.
Dobre vedieť Vaše mená.
co tam vlastne hladate.
porušujete zakony!!!

Lubo

Nech zije turisticky ruch na Slovensku!
Juro, a nenapadlo teba alebo niekoho ineho od vas, ze by turisti mozno potrebovali utulnu alebo aspon pristresok na spanie?

Sona

Odhliadnuc od toho, ze turista a fetak nie su synonyma :)

Pridaj reakciu

Pridaním diskusného príspevku súhlasíte s podmienkami použitia hiking.sk.

Vriace fórum

Komentár

Pavel Forgáč k článku: Žaškovské sedlo Išiel som okolo 26.9.2023. Ako sa píše v nižšom príspevku tak prístrešok niekto upravil. V podkroví je miesto na nocovanie pre 3 turistov. Vďaka tomu čo stavbu …

+ 1 ďalší príspevok