Prejdi na obsah

Hiking.sk Zavrieť

Prihlás sa do svojho konta
alebo sa zaregistruj

Vriace fórum

Diskusná téma K fotke: Vlkolínec

Diskusná téma K fotke: Vlkolínec

Nachádza sa vo výške 718m pod vrchom Sidorovo (1099m). Najzachovalejšia rezervácia ľudovej architektúry na Slovensku. Prvá písomná zmienka je z r.1376 ako ulica mesta Ružomberok. V decembri 1993 bola zapísaná do zoznamu UNESCO. (august 2005)

Mlieko

Ondro, dufam ze sa na mna nenahnevas. Pasuju vedla seba...:o)

Ondro_RK

Ďakujem Ti pekne :-) Ja ešte na doplnenie: Vzácne stavby vo Vlkolínci – zrubová dvojpodlažná zvonica z roku 1770, zrubová rumpálová studňa z roku 1860, murovaný barokovo-klasicistický kostol Navštívenia Panny Márie z roku 1875.

Canis Lupus

Ahoj
Páči sa mi to a ma to niečo do seba a rozhodne je to krajsie ako terajšia betonová džungľa - paneláky.U mňa 1.

Pridaj reakciu

Pridaním diskusného príspevku súhlasíte s podmienkami použitia hiking.sk.

Vriace fórum

Komentár

Daulagiri k fotke: Červený kameň Tiež sme si v minulosti prešli tieto bralá, ale do hradu Lednica sme sa nedostali, bol zamknutý úplne, ani nádvorie sme nemali možnosť vidieť. Snáď nabudúce. In …

nová téma

Komentár

Matobee k fotke: Najkrajšia Maťo veru je to užasné miesto. Žasol som už v zime, keď mala tiež skvelú atmosféru, akurát by to vtedy chcelo viac snehu. Takto začiatkom leta nemala chybu. Spo …

+ 1 ďalší príspevok

Komentár

Matobee k fotke: Marunovci Janka díky. No mám viac záberov ale tento síce aj s káblom sa mi najviac páčil. Stĺpy, káble, paraboly, autá atď. veru dajú občas zabrať. Hehe.

+ 1 ďalší príspevok

Komentár

Matobee k fotke: Chodníček Danka je to krásne a nezvyčajné miesto. Oživil som si tvojou fotkou spomienky na to ako som sa tadiaľto prešiel v auguste minulého roku.

nová téma