Prejdi na obsah

Hiking.sk Zavrieť

Prihlás sa do svojho konta
alebo sa zaregistruj

Vriace fórum

Diskusná téma K článku: Koliba nad Kráľovou studňou

Diskusná téma K článku: Koliba nad Kráľovou studňou

Počas prechodu hrebeňom Veľkej Fatry sa dá okrem chát na Smrekovici, pod Borišovom a hotela na Kráľovej studni prenocovať aj v niektorom z početných salašov či kolíb. Niektoré z nich (salaš pod Suchým vrchom, koliba Mandolína) sú priam prepychové, iné (koliba pod Kýškami) skromnejšie. Na južnom cípe hrebeňa sa nachádza jediná (pokiaľ mi je známe) koliba nad Kráľovou studňou.

Anonymized_25093

Komin na streche blo zruseny, je tam plech. Napriek tomu je vo vnutry ohnisko.
Bolo tam jedno plne vrece odpakov.

Myshell

Stav z augusta 2021 stále rovnaký, priestor skromný, ale príjemný, odpadky neboli. Na drevené lavice sme sa zmestili štyria.
Veľkofatranské myšičky boli ako vždy hladné a odvážne, a spoluspiaci šuhaji mi tvrdili, že tam našli (a vyniesli niekam preč) jedného plcha. Do potravín zavesených na klincoch pod strechou nám v noci nevliezlo nič.
Odporúčam po západe slnka spočinúť na chvíľu vonku, okrem iného mi lietali sovy priamo nad hlavou, nádhera :)

Anonymized_25093

Brano: super! Vdaka! Mne sa to stalo tiez: siel som na tri utulne (potom co som spal na Schovanke pocas zimneho prechodu SNPcky a bol tam bordel) zobrat odpadky a vsetky tri boli (zazrakom) upratane!
Keby si tam nesiel tak tie odpadky su stale tam. Zakon schvalnosti!

Adelmos

@Svatopluk: ten oznam som tam dal tak trochu z recesie; nemyslím že tam dlho zostane. V každom prípade bratov Čechov mám veľmi rád a vždy fajne pokecáme ;-)
@matobee: no mi niečo hovor bol som rád keď som prišiel ku autu. Okrem toho som bol pre turistov pri hoteli na KS celkom dobrá kuriozita a tiež som vyplašil jedného psa...

Matobee

Skvelé Braňo. Si macher. Ruky si asi musel cítiť dosť dobre viesť takú káričku tolko km. Ešte ak by bola nevyvážená ako naša. Na ktorej ti stačí aj 1 km. :-)
Bodaj by sa ľudia v tomto predbiehali a nie na autách a v iných nezmysloch.
Svätopluk pekný koment.

Svatopluk Štěpánek

Ahoj Braňo, záslužná robota, všetkým, kto sa staráte o chaty s útuľne patrí veľká vďaka. A PROSÍM nepodceňujte bratov Čechov, ešte slovenčine rozumia ( aj keď niektorí tvrdia, že nie, ale to je skôr na psychiatriu a nie jazykovedu ).

Adelmos

V sobotu 10.10.2020 som bol zobrať odpadky od koliby ale niekto ma už predbehol takže som pozbieral zvyšky - bolo to asi za 1/2 vreca. Momentálne je čisto aj vo vnútri aj okolo koliby. Na zárubňu dverí som pripevnil prosbu v našej aj piatich cudzkorajných rečiach (pre negramotných je v záhlaví obrázok). Snáď to pomôže a turisti-bordelári tam po sebe nebudú nechávať odpadky. Celá akcia stála za to; pešo s káričkou cca 12 km tam a 12 km späť k autu. Takže pozdravujem všetkých normálnych ľudí ktorí si svoje odpadky berú so sebou...

Daulagiri

Nakukol som doň 3.6.2020, skromné podmienky, ale prespať sa dá bez problémov. Odpadky tam v podstate neboli. Tá nová zástrčka na dverách je super, drží bez problémov.

Adelmos

Veľkonočná návšteva koliby 12.4.2020 - stav je taký že vo vnútri je na 1/2 podlahy asi 30 cm snehu a ľadu; urobil som menší upgrade - na dvere som namontoval zástrč aby dvere neotváral vietor - snáď ju niekto neukradne / nepoškodí... Problém je že dvere poriadne nedoliehajú tak sa mi to podarilo namontovať až hore (nie v strede) ale dá sa tam dočiahnuť. + na krokvy som priviazal asi 6 m šnúry na vysušenie vecí. Neviem ktorý génius tam priviazal vrece na odpadky; toto sa naplnilo tak že až prasklo a bordel sa z neho vysypal... tak som nabral za plnú igelitku na vyhodenie, ledva som to napratal do batohu :-(

Adelmos

Stav koliby z 18.5.2019 - bez snehu, prične v poriadku a celkom čisto; zobral som na vyhodenie tri fľaše od alkoholu.

Pridaj reakciu

Pridaním diskusného príspevku súhlasíte s podmienkami použitia hiking.sk.

Vriace fórum

Komentár

Pavel Forgáč k článku: Prekliate pivo Jasné cocktu poznám a mám aj nejakú doma momentálne :). Podobná našej kofole, akurát má viac bylinkovú chuť. Mám rád aj Solu a Schwepper, ktoré predávajú v Slov …

+ 27 ďalších príspevkov