Prejdi na obsah

Hiking.sk Zavrieť

Prihlás sa do svojho konta
alebo sa zaregistruj

Vriace fórum

Diskusná téma K fotke: Zima na Kuchynskom hrade

Diskusná téma K fotke: Zima na Kuchynskom hrade

Pohľad na lokalitu dávno zaniknutého hradu, ktorý sa nachádza na výbežku kopca Bučková. Nadmorská výška cca 400m n.m. Kuchynský hrad bol podľa stránky zamky.sk vybudovaný začiatkom 14.storočia, teda o storočie neskôr ako susedné hrady (Pajštún, Plavecký, Dračí hrádok, Dobrá Voda a Korlátka), nie sú o ňom žiadne písomné záznamy. Veľkosťou sa s nimi nedá porovnať. V súčasnosti sa tu dajú nájsť zvyšky muriva, umelé valy, popísané stromy a hlavne čarovná atmosféra. Viac info o hrade: http://www.zamky.sk/hrady-a-zamky/kuchyna-hrad Lokalita je zaujímavá, rád sa sem vraciam. Na fotke naľavo je pokračovanie hrebeňa kadiaľ vedie aj chodník značený šípkami, v strede Vysoká a napravo Prístodolok. Prístup sem je jednoduchý, na okolí je veľa pekných miest, napríklad podobné dávne a v súčasnosti zaniknuté stavby nad Pernekom a nad Pezinkom alebo zvyšky bývalej lesnej úzkokoľajky z Rohožníka. Na ilustráciu ďalšie pohľady: http://img109.imageshack.us/img109/4179/spolue.jpg

Tidoj

O tom hrádku nad Pernekom som síce tiež písal, ale v skutočnosti som si lokalitu pozrieť nebol - žeby niekde na Kostolnom vrchu?

Vladvlad

Ako som už kedysi písal k mojej predošlej fotke hiking.sk/…/neznamy_hrad_nad_…
lokalita je hojne navštevovaná, mnoho ľudí to tu pozná, mnoho nie.
Pre pripomenutie tohto miesta som sem tú fotku dal.
Je tu aj tá nejaká gps skrýša, čiže sem chodia aj ľudia čo sa hrajkajú s gps.
Na to aby sa sem človek dostal samozrejme žiadne gps nepotrebuje, stačí slovný popis. Tak som sem kedysi išiel aj ja. Lokalitu sa určite oplatí navštíviť, ja sa sem stále rád vraciam, každé ročné obdobie tu má svoje čaro.
Do budúcnosti už konečne chcem prejsť celú trasu bývalej úzkokoľajky, ktorá viedla kúsok nižšie. V mnohých jej častiach sa dajú nájsť početné zvyšky-podvaly.
A po zmiznutí toho bieleho svinstva :) pozrieť aj zaniknuté "hrady" nad Pernekom a Pezinkom.

Tomáš: a tie prvé dve miesta sú aké ak sa môžem spýtať? A ďalšie netradičné miesta, nad Kuchyňou sú rôzne banské otvory-bývalé bane, to môže byť pre niekoho zaujímavé. Pre mňa ovšem nie, také ma vôbec nezaujíma.
Alebo ešte zvyšky po padnutých lietadlách cez vojnu, ale také veci tiež idú mimo mňa :)
tidoj: rado sa stalo.

Tmax

Zaujímavé, vôbec som o takomto hrade nevedel a ani predtým nepočul. Už 3. miesto v tejto lokalite, ktoré treba navštíviť. Kým sa tam dostanem, určite sa dozviem o ďalších.

Tidoj

Info a súradnice pomôžu, hľadal som ho kedysi, keď som písal dipl. a nikto mi nevedel povedať, kde presne sa nachádza. Teda ďakujem.

Pridaj reakciu

Pridaním diskusného príspevku súhlasíte s podmienkami použitia hiking.sk.

Vriace fórum

Komentár

Janabilesova k fotke: Lúčnaté Javorníky Toto je pekná časť hrebeňa Javorníkov, škoda toho vyrúbaného Chotárneho kopca... Budem zvedavá, či sa na ňom aj niečo vysadí a či niekedy opäť zazelená. Samotná …

nová téma

Komentár

Adina k fotke: Vzsušná Prechádzala som okolo v noci. Rozhľadňa je ozaj osvetlená vďaka solárnym panelom na nej.

nová téma

Komentár

Matobee k fotke: Na Striebornici Díky Maťo. No to by som netipol, že máš sem namierené aj keď si nakoniec nešiel. Červená "hrebeňovka" je na urobenie si obrazu o tejto časti pohoria fajn a zlák …

+ 1 ďalší príspevok

Komentár

Daulagiri k fotke: Nad Ľubietovou Ja som tu bol pred dvoma rokmi v čase ešte nerozvinutej vegetácie, ale páčilo sa mi tiež. Ešte tu mám nejaké resty, takže prídem opäť.

nová téma