Prejdi na obsah

Hiking.sk Zavrieť

Prihlás sa do svojho konta
alebo sa zaregistruj

Vriace fórum

Diskusná téma K fotke: Ranným pralesom

Diskusná téma K fotke: Ranným pralesom

Ako milovníka temných smrečín ma lesy Oravskej Magury mimoriadne nadchli. Najviac však na dvoch miestach. Prvým bol najvyšší vrchol pohoria - Minčol, kde uzučký chodníček lemovali husté zárasty čučoriedok, ktorým sa nedalo odolať. Takéto príjemné pocity z lesa som už dávno nemal a aj preto som sa tu cítil ako doma :-)

Daulagiri

Igor niečo na tom bude, tu som v tento deň stretol 15 zberačov čuč. zbierajúcich na lúkach, no sťažovali sa že ich je málo, ale akonáhle som prechádzal lesom tak ich bolo mnoho. Len kto pôjde zbierať do lesa ?
Merhorn, to vám len tíško závidím, keďže u nás v okolí Žiarskej kotliny veľa možností nemám.
Adina, veru krásne, ale vytúženého medveďa som opäť nestretol :-)

Merhorn

cucoriedky potrebuju mimo ine granitove podlozie a teda kysly substrat. Chvalabohu,ze nam junakom z turca usta vykruca takmer na kazdom kopci nad Martinom :)

Bulat

Maťo, tak už mi je jasné, prečo ťa zanáša na Oravu ... ja som 3 dni brázdil Veporské vrchy a veru s čučoriedkami a inymi lesnymi plodmi to tam bola bieda... :-(

Daulagiri

Hehehe Laco, Minčol aj mňa úchvátil. A veru vykrúcali aj moju, ale tak neodtrhni si, zvlášť keď boli také "konské" (rozumej veľké).

UNCLE LACO

Maťo, dobre som si tipol! Okolie Minčola je bohovské. Len tie čučoriedky mi hubu vykrúcali. :-)

Pridaj reakciu

Pridaním diskusného príspevku súhlasíte s podmienkami použitia hiking.sk.

Vriace fórum

Komentár

Daulagiri k fotke: Nad Starinou Predbežne mám vymyslenú trasu, ktorá zahŕňa túto červenú, potom modrú z Topole a ešte motanie sa okolo Uliče. Len musí prísť vhodný čas :-)

+ 2 ďalšie príspevky

Komentár

Adina k fotke: Vzsušná Prechádzala som okolo v noci. Rozhľadňa je ozaj osvetlená vďaka solárnym panelom na nej.

nová téma

Komentár

Matobee k fotke: Na Striebornici Díky Maťo. No to by som netipol, že máš sem namierené aj keď si nakoniec nešiel. Červená "hrebeňovka" je na urobenie si obrazu o tejto časti pohoria fajn a zlák …

+ 1 ďalší príspevok

Komentár

Daulagiri k fotke: Nad Ľubietovou Ja som tu bol pred dvoma rokmi v čase ešte nerozvinutej vegetácie, ale páčilo sa mi tiež. Ešte tu mám nejaké resty, takže prídem opäť.

nová téma