Prejdi na obsah

Hiking.sk Zavrieť

Prihlás sa do svojho konta
alebo sa zaregistruj

Vriace fórum

Diskusná téma K fotke: V lese pod Pohanskou

Diskusná téma K fotke: V lese pod Pohanskou

Zaujímavé "ruiny" sa mi dnes dostali do cesty nad obcou Plavecké Podhradie, na južnom svahu kopca Pohanská (494m). Vedie k nim pekný kvalitný chodník. Rozlohou sú také väčšie a v dnešnom hmlistom počasí mali fajn atmosféru. Ja netuším čo to mohlo byť, takže ak niekto vie o čo sa jedná, budem rád ak sa s tým podelí.

Drobec11

Mám pocit, že niekde dole pod kopcom som videl tabuľu s trochou informácií o nálezisku.

ppodhradie.sk/historia.php$ret

Troška iná kombinácia slov ma však opäť naviedla na stránku Podhradia. Tentokrát troška dlhšie čítanie, no azda aj zaujímavejšie. Hlavné tá citácia z Dvořákovej knihy.

Ten kríž tam bude asi osve, možno ako pamiatka ku kostolíku/kláštoru. Troška je na linke vysvetlené, čo bolo na tom mieste. Mám jeden tip, kto by mi mohol povedať o tom trocha viac, než je na nete, ak sa niečo dozviem, isto dám vedieť.

Vladvlad

Hľadal som včera dosť intenzívne na internete, ale nenašiel som nič, čo by ani vzdialene malo súvis s týmto miestom.
Vypadá to na nejaký dom-možno hájenka. Pozostatky sú na väčšej ploche.
Ako som písal, naviedol ma sem dobre vyšliapaný chodník, takže je to tu hojne navštevované, pár metrov ďalej je taký akoby náboženský "stĺp" hiking.sk/…/jezis_pod_pohansk… Ten mi tiež nedáva zmysel, že čo na takom mieste robí.

Rovnako ako na odkaze, čo nižšie uviedol Drobec11, som sa aj ja dočítal o nejakom zaniknutom kláštore v tejto oblasti. Jeho presnejšia poloha mi ale nie je jasná.
Je teoreticky možné že tieto ruiny patria jemu???

Plus je zaujímavé, že čo všetko je na internete o Malých Karpatoch, ale o tomto na fotke som nenašiel absolútne nič. Už to je zaujímavé.

Pridaj reakciu

Pridaním diskusného príspevku súhlasíte s podmienkami použitia hiking.sk.

Vriace fórum

Komentár

Matobee k fotke: Najkrajšia Maťo veru je to užasné miesto. Žasol som už v zime, keď mala tiež skvelú atmosféru, akurát by to vtedy chcelo viac snehu. Takto začiatkom leta nemala chybu. Spo …

+ 1 ďalší príspevok

Komentár

Matobee k fotke: Marunovci Janka díky. No mám viac záberov ale tento síce aj s káblom sa mi najviac páčil. Stĺpy, káble, paraboly, autá atď. veru dajú občas zabrať. Hehe.

+ 1 ďalší príspevok

Komentár

Matobee k fotke: Chodníček Danka je to krásne a nezvyčajné miesto. Oživil som si tvojou fotkou spomienky na to ako som sa tadiaľto prešiel v auguste minulého roku.

nová téma

Komentár

Yetee k fotke: Leto v Balogu Drevenice v Balogu to budú asi ťažko, keďže je to zrubový, gréckokatolícky kostol z Matysovej zo skanzenu pod Ľubovnianským hradom.

nová téma