Prejdi na obsah

Hiking.sk Zavrieť

Prihlás sa do svojho konta
alebo sa zaregistruj

Vriace fórum

Diskusná téma K fotke: Cestou z Javoriny

Diskusná téma K fotke: Cestou z Javoriny

Pohľad na príjemný úsek červenej značky za vysielačom na kopci Veľká Javorina (970m). Dlho som sem chcel ísť a dnes sa to konečne podarilo :) Tento úsek červenej značky je vhodný pre bicykle, čoho dôkazom bolo niekoľko cyklistov, ktorých sme stretli. Ďalej sme išli hraničným hrebeňom po modrej značke až do Vrboviec, to je tiež fajn trasa, ale vidieť, že tadiaľ veľa ľudí nechodí, bola síce plne priechodná, ale rastlinstvo je aj tak silnejšie.

Vladvlad

krivan: no, také podmienky museli byť teda zaujímavé :)
tidoj: práve naopak. Trasa sa mi páčila, bola plne zjazdná, len dva malé padnuté stromy v jednom mieste. Nikdy som v týchto končinách nebol, bolo mi to vzácne :) a určite sa sem v najbližšej dobe ešte vrátim. Pre zaujímavosť, naša trasa bola: Nové M.n.Váhom-Čachtický hrad-Stará Turá-Javorina-Vrbovce-Chvojnica-Skalica.

Celý ten úsek značiek čo išiel presne po hranici mi pripadal zvláštny, ale v dobrom. Taká iná atmosféra.
Modrá značka bola v niektorých miestach akoby húština, ale chodník vždy rozoznateľný a zjazdný, čiže úplne bez problémov.
A určite lepšie ako vyjazdené cyklodiaľnice v lesoch napr. v okolí Bratislavy...

Tidoj

Hrôza predstaviť si, že by som išiel na bicykli po modrej od Kamenných vrát cez tie húštiny na Vysokom vŕšku.
Táto časť Bielych Karpát je taká zvláštna - je tam niekoľko veľmi frekventovaných a turisticky obľúbených miest, a pritom hneď o dva metre ďalej pusto, ľudoprázdno, džungľa.

Krivan2494

Za takýchto podmienok by som aj ja túto cestu považoval za príjemnú. Ale vo vetre pri -10° v takej hmle, že do vysielača musíš takmer naraziť, aby si ho objavil, to už až také príjemné nebolo ;)

Pridaj reakciu

Pridaním diskusného príspevku súhlasíte s podmienkami použitia hiking.sk.

Vriace fórum

Komentár

Yetee k fotke: Leto v Balogu Drevenice v Balogu to budú asi ťažko, keďže je to zrubový, gréckokatolícky kostol z Matysovej zo skanzenu pod Ľubovnianským hradom.

nová téma

Komentár

Daulagiri k fotke: Nad Starinou Predbežne mám vymyslenú trasu, ktorá zahŕňa túto červenú, potom modrú z Topole a ešte motanie sa okolo Uliče. Len musí prísť vhodný čas :-)

+ 2 ďalšie príspevky

Komentár

Adina k fotke: Vzsušná Prechádzala som okolo v noci. Rozhľadňa je ozaj osvetlená vďaka solárnym panelom na nej.

nová téma

Komentár

Matobee k fotke: Na Striebornici Díky Maťo. No to by som netipol, že máš sem namierené aj keď si nakoniec nešiel. Červená "hrebeňovka" je na urobenie si obrazu o tejto časti pohoria fajn a zlák …

+ 1 ďalší príspevok