Prejdi na obsah

Hiking.sk Zavrieť

Prihlás sa do svojho konta
alebo sa zaregistruj

Vriace fórum

Diskusná téma K fotke: Žiriansky večer

Diskusná téma K fotke: Žiriansky večer

Trať zo Žirian do Jelenca (a ďalej do ZM) v jeden príjemný podvečer. Najprv som myslel, že počkám nejaký vlak, ale už bolo veľa hodín a ja som mal pred sebou ešte blúdenie po Žiranoch a hľadanie obchodu otvoreného v piatok po 18tej. V pozadí sú nejaké tríbečskovtáčnicke fľaky a ten kopec naľavo sa volá Plieška. Tu priamo v okolí som Pliešky napočítal tri a stavím sa, že tam ešte nejaká bude. Je to tu asi veľmi obľúbené pomenovanie kopca, podobne ako Kýčery na Kysuciach, Kykuly niekde v Javorníkoch, či kde a Homôlky všade po Slovensku.

Tidoj

No počkajte! Veď ja sa raz stanem predsedom Nitrianskeho samosprávneho kraja a potom ešte len uvidíte tie fukoty!!! A ak sa naštvem, budem aj ministrom dopravy a vlakom sa bude cestovať všade, ešte aj po tej Zemplínskej Šírave krížo-krážom...!

Pete.Green

podobne skoncilo viacero lokaliek ktore premavali v peknom prostredi... jedina aj to len mala sanca je ze zorganizuju mimoriadnu spomienkovu jazdu po tejto trati

Tidoj

To vážne? A ja sa chystám, že sa tadiaľto určite raz poveziem nejakým osobáčikom, budem jesť slivky a kôstky vypľúvať von oknom, okúpem sa vo vodnej nádrži nad Jelencom aj v lúčoch večerného slnka a odvláčikujem sa zase naspäť do Leopoldova a BA.

Pete.Green

to uz je davno co som sa po tej lokalke Luzianky-ZM viezol ale po tom co bola tato pekna trat zrusena tak mozno najst len chatrajuce stanice takze neviem ci by sa vlaku dockal ;)

Krivan2494

Kriváň je pre mňa len jeden ;) Ďalší Kľak je na Muránskej planine.

Tidoj

Môže byť, tie poznám ale iba dva. No ale aj teba je zopár, nie? (Teda Kriváňov...)

Pridaj reakciu

Pridaním diskusného príspevku súhlasíte s podmienkami použitia hiking.sk.

Vriace fórum

Komentár

Janabilesova k fotke: Lúčnaté Javorníky Toto je pekná časť hrebeňa Javorníkov, škoda toho vyrúbaného Chotárneho kopca... Budem zvedavá, či sa na ňom aj niečo vysadí a či niekedy opäť zazelená. Samotná …

nová téma

Komentár

Daulagiri k fotke: Nad Starinou Pekne to tam vyzerá, hl. hrebeň Polonín som už navštívil a snáď sa raz dostanem aj do týchto miest.

nová téma

Komentár

Adina k fotke: Vzsušná Prechádzala som okolo v noci. Rozhľadňa je ozaj osvetlená vďaka solárnym panelom na nej.

nová téma

Komentár

Matobee k fotke: Na Striebornici Díky Maťo. No to by som netipol, že máš sem namierené aj keď si nakoniec nešiel. Červená "hrebeňovka" je na urobenie si obrazu o tejto časti pohoria fajn a zlák …

+ 1 ďalší príspevok

Komentár

Daulagiri k fotke: Nad Ľubietovou Ja som tu bol pred dvoma rokmi v čase ešte nerozvinutej vegetácie, ale páčilo sa mi tiež. Ešte tu mám nejaké resty, takže prídem opäť.

nová téma