Prejdi na obsah

Hiking.sk Zavrieť

Prihlás sa do svojho konta
alebo sa zaregistruj

Vriace fórum

Diskusná téma K fotke: Fodorova studnička (?)

Diskusná téma K fotke: Fodorova studnička (?)

Na mape je nad Hôrčanskou dolinou zaznačený prameň – na „našej“ bez mena, na VKÚ ako Fedorova (asi studnička) a na tom skautskom znaku in situ je vyryté „prameň Fodorová“. Nebol som si istý, či tam niečo nájdem, obzvlášť v tomto suchu, a či to nebude len nejaká kaluž s kadejakými larvami pod strieškou, ako Mon Repos v MK. Okolie prameňa je zjavne udržiavané, aj keď tu nepredpokladám veľkú frekvenciu ľudí (okrem tých z pekného domčeka nad prameňom a možno zblúdilých cyklistov). Všade bolo sucho, ale z tohto to tryskalo ako z prasknutého potrubia v Petržalke. Či je voda pitná neviem – pre istotu som mal svoje zásoby. Páchla ako páchnu kyselky, bola priezračne čistá a takmer ľadová a na palici vedľa striešky som našiel aj pohár. Tak ak niekto má nejaké zaručené informácie o jej stave, dajte, lebo to vyzerá na nenápadný výdatný zdroj (aj keď trochu mimo). Ináč, všetko je od tej vody sfarbené do červena (najlepšie to je vidieť na tých dvoch oranžových kameňoch) – tak žeby železo???

Tomáš Polák

Bol som pri tomto prameni dnes. Vyzerá velmi pekne udrziavany. Zial vo vode je vela zeleza a chuti dost hrdzavo. Mne taka voda nechuti. Isiel som popri koryte polamaneho potoka smerom dole a je to velmi pekna prechadzka

Meky

Prameň vyzerá veľmi výdatný.Ja by som sa určite napil.Ak sa tam niekedy zatúlam,dám vedieť ako chutí :-)

Pridaj reakciu

Pridaním diskusného príspevku súhlasíte s podmienkami použitia hiking.sk.

Vriace fórum

Komentár

Matobee k fotke: Marunovci Janka díky. No mám viac záberov ale tento síce aj s káblom sa mi najviac páčil. Stĺpy, káble, paraboly, autá atď. veru dajú občas zabrať. Hehe.

+ 1 ďalší príspevok

Komentár

Matobee k fotke: Chodníček Danka je to krásne a nezvyčajné miesto. Oživil som si tvojou fotkou spomienky na to ako som sa tadiaľto prešiel v auguste minulého roku.

nová téma

Komentár

Yetee k fotke: Leto v Balogu Drevenice v Balogu to budú asi ťažko, keďže je to zrubový, gréckokatolícky kostol z Matysovej zo skanzenu pod Ľubovnianským hradom.

nová téma

Komentár

Daulagiri k fotke: Nad Starinou Predbežne mám vymyslenú trasu, ktorá zahŕňa túto červenú, potom modrú z Topole a ešte motanie sa okolo Uliče. Len musí prísť vhodný čas :-)

+ 2 ďalšie príspevky

Komentár

Adina k fotke: Vzsušná Prechádzala som okolo v noci. Rozhľadňa je ozaj osvetlená vďaka solárnym panelom na nej.

nová téma