Prejdi na obsah

Hiking.sk Zavrieť

Prihlás sa do svojho konta
alebo sa zaregistruj

Vriace fórum

Diskusná téma K fotke: Záhorská zima

Diskusná téma K fotke: Záhorská zima

Pohľad z odhrnutej asfaltky vo Vojenských lesoch na Záhorí. Síce obloha bola sivá a smutná, ale lesy, najmä tieto borovicové, mali svoje čaro. Touto cestou sa dá pohodlne dostať od Rohožníka (od hlavnej cesty) až do Veľkých Levárov. Na opačnú stranu, vedie dobrá spevnená lesná cesta k letisku a obci Kuchyňa. Počas včerajšej jazdy som stretol dva odhŕňače, ktoré odhŕňali tieto "vojenské" cesty. A stretol som tu aj dvojicu s dieťaťom na prechádzke.

Vladvlad

adina: Vstup do VO Záhorie je mimo vyhradených hodín možný kedykoľvek a bez povolenia. Väčšinou je zákaz cez pracovné dni približne od 8 do 15. Úplne zakázaný vstup je do lokalít, kde sa nachádzajú strelnice. Tie sú ale vyznačené a v teréne ich vyhraničujú tabuľky s prečiarknutou postavou človeka. Čiže inde sa dá ísť kdekoľvek.
Presné časy kedy sa sem nemôže a kam sa nemôže ísť (mapa), sú dostupné na stránke ministerstva: mosr.sk/vstupy-do-vojenskych-… v okolí strelníc sa to oplatí dodržiavať, keďže niekedy sú to poriadne rany a byť v ich blízkosti je až príliš veľký adrenalín a risk.
Doplňujúce info: mosr.sk/nove-pravidla-pre-vst…

Adina

Dnes som prechadzala z Malaciek do Perneku. Chcela som zastat a trosku sa potulat po tych krasnych lesoch. No pribudli tam zakazove tabule. Ty si sa nebal ist do tohoto priestoru ?

Vladvlad

Išlo sa skoro ako v lete :) Len si odmyslieť sneh a -4°C :)
Tadiaľto som išiel prvý krát, ale všeobecne tieto záhorské borovicové lesy sú príjemným miestom.
Len škoda, že mnohé kvalitné asfaltové aj neasfaltové cesty vo vojenskom priestore, nie sú zatiaľ vyznačené. Plán je spraviť z nich cyklotrasy, potenciál je veľký, vstup do VO mimo vyhradených hodín je už možný bez povolenia. Keďže veľa ľudí sa nerado púšťa do neznámych končín, "céčka" na stromoch by im pomohli a rozšírili obzory.
Ale toto je doslova hlavná trasa (spojnica), povedzme ako aj podobné trasy: Jablonové-Malacky alebo Leváre-Studienka-P.Podhradie

Meky

Taký "pohodový" záber.Ide z toho taká čistota.Muselo sa ísť dobre po tej odhrnutej cestičke,že?

Pridaj reakciu

Pridaním diskusného príspevku súhlasíte s podmienkami použitia hiking.sk.

Vriace fórum

Komentár

Ade.e k fotke: Popročská kaplnka Fuuha. Velmi pekna kaplnka. Akurat som dnes pozeral na tu oblast a je to tam celkom dost roznych pamiatok, ktore by stali za opatovnu navstevu.

nová téma

Komentár

Matobee k fotke: Veža Tomka som za takúto verziu. :-) Ja beriem vrchol vždy tak širšie, nie len najvyššieho polmetra, kým to nie je samozrejme nejaká špicatá, skalná vežička. Lebo p …

+ 2 ďalšie príspevky

Komentár

Anderalex k fotke: Poniklec Keď to porovnám, je to o 200 m nm.výšky nižšie a aj južnejšie, ale štádium je rovnaké. Možno však záleží aj od geopodložia a určite záleží od orientácie svahu. …

nová téma

Komentár

Matobee k fotke: Kaplnka Danka ako píšeš že je to parádne, fotogenické miestečko. Mal som to šťastie, že som naň prvý krát schádzal z Chlmu a keď som vyšiel na lúky nad kaplnkou, bol so …

nová téma