Prejdi na obsah

Hiking.sk Zavrieť

Prihlás sa do svojho konta
alebo sa zaregistruj

Vriace fórum

Diskusná téma K fotke: Niekde pod Novou horou.

Diskusná téma K fotke: Niekde pod Novou horou.

A zároveň aj nad Novou Horou, lebo tak sa volá aj osada niekde pod touto lúkou (tuším to je jeden dom), jedna z mnohých, ktoré tvoria spolu obec Nová Bošáca. Prirodzenejšie mi je hovoriť tejto oblasti bošácke kopanice, lebo to v skutočnosti aj sú bošácke kopanice (teda boli). Nová Bošáca je vlastne súhrnný názov pre rôzne osady s úplne inými názvami. Niečo ako prípad Priepasné. Tieto osady sú rozťahané po niekoľkých svahoch a niekoľkých údoliach. Najviac asi na svahoch Veľkého Lopeníka. Ten je na zábere vľavo a pri tej veľkej lúke na jeho svahu je super-romantická osada Grúň. Za ňou nenápadne trčí vrchol Kykuly a od nej doprava sa ťahá chrbát, ktorý tvoria Melčický vrch a Dúžnik, a ďalej taký bočný hrebeň nad dolinou Ivanovského potoka smerom na Roháčovú. Tým hrebeňom som minule išiel, lebo som si chcel pozrieť dolinu Lovichovca – o ničom. Úplne vpravo v pozadí ponad Bošácku dolinu vykúka nejaký kopec, ktorý tipujem na Ostrý vrch.

Tidoj

Celý pohľad je taký jemne zahmlený ako som mal ja zahmlené pred očami z toho potenia a ako som mal zahmlený mozog, keď som sa rozhodol, že najrýchlejšie bude dať to odtiaľto rovnou čiarou do Novej Bošáce ku kostolu (ten je na fotke ťažko rozoznať).

Pridaj reakciu

Pridaním diskusného príspevku súhlasíte s podmienkami použitia hiking.sk.

Vriace fórum

Komentár

Yetee k fotke: Leto v Balogu Drevenice v Balogu to budú asi ťažko, keďže je to zrubový, gréckokatolícky kostol z Matysovej zo skanzenu pod Ľubovnianským hradom.

nová téma

Komentár

Daulagiri k fotke: Nad Starinou Predbežne mám vymyslenú trasu, ktorá zahŕňa túto červenú, potom modrú z Topole a ešte motanie sa okolo Uliče. Len musí prísť vhodný čas :-)

+ 2 ďalšie príspevky

Komentár

Adina k fotke: Vzsušná Prechádzala som okolo v noci. Rozhľadňa je ozaj osvetlená vďaka solárnym panelom na nej.

nová téma

Komentár

Matobee k fotke: Na Striebornici Díky Maťo. No to by som netipol, že máš sem namierené aj keď si nakoniec nešiel. Červená "hrebeňovka" je na urobenie si obrazu o tejto časti pohoria fajn a zlák …

+ 1 ďalší príspevok