Prejdi na obsah

Hiking.sk Zavrieť

Prihlás sa do svojho konta
alebo sa zaregistruj

Vriace fórum

Diskusná téma K fotke: pri Vareškovom plese III.

Aďo.4

Kamila,takže takto čerpáš informácie..Je to zaujímavý spôsob. Máš pravdu ,že český turisti sa veľmi dobre vyznajú v našich horách...viď Honzek Vašút...
Aj ja skúsim ten spôsob doostrovania,čo napísal Laco....

Kamila

Aďo, priznávam, že Tatry mám veľmi rada, aj keď ma v poslednom čase niektoré ľudské "výmysly" neskutočne vytáčajú. Čo sa týka určovania vrcholov-u mňa to funguje asi takto: vyšľapať a stále sa otáčať, vyšľapať na ďalší vrchol a stále sa otáčať a porovnávať..., neustále sa vraciam k obrázkom v knihách, znovu čítam texty pod obrázkami, potom ma nadchnú niektoré internetové stránky, znovu porovnávam, v kopcoch sa oplatí počúvať i českých turistov (naozaj niektorí poznajú Tatry dokonale), občas sa dať s niekým do reči... A pri opakovaných návštevách sa teším, že som sa znovu posunula ďalej. Inak sú tu aj lepší znalci Tatier.

Čo sa týka doostrovania, doteraz som zmenšovala iba 1x na 100% a potom som používala v programe aj ikonku doostriť, ale nie vždy sa mi to podarilo tak, ako by som si to predstavovala. Preto som teraz vyskúšala nižšie spomínaný proces. Ja sa stále iba učím, som vďačná za každú dobrú radu..., veď sú tu aj skúsenejší šikulkovia.

Zaciatocnik

prijemnou formou rozhovoru som sa dozvedel ako sa doostruje priznam sa ja si na tom moc zalezat nedam fotky zmensujem z povodneho na dany rozmer pri doostreni 51% ,takyto sposob vyucovania sa mi aj paci )dakedy to odskusam ci to naozaj funguje)

Aďo.4

obdivujem pri Tvojich veľmi pekných fotkách aj určenie vrcholov v okolí záberu..V Tatrách to není až tak jednoduché,takže sa tam veľmi dobré vyznáš..
Doostrujete až na 100% pri každom zmenšení? Ja som doostroval o veľa menej..

Kamila

Ďakujem všetkým :-)

nsvetozarov: V tomto plese bolo o niečo menej vody, ale nič dramatické. Jediné pleso, pri ktorom som skonštatovala, že má málo vody, bolo Capie pleso v Mlynickej doline. Niektoré plesá mali zas viac vody ako po iné roky.

hyrov2: Hm, hm... Ešte stále mám rezervy, čo sa týka úprav fotografií. Nie som vždy spokojná. Stále sa učím. Teraz som sa riadila radou, ktorú dal Laco Martinovi S. (2952x..., 1476x..., 738x..., zakaždým s doostrením na 100%). Doteraz so robila úpravy s menšími odchýlkami. Uvidím ako to bude s ďalšími fotografiami.

Hyrov2

Pekné. Ako je možné dosiahnuť takúto ostrosť?

Pridaj reakciu

Pridaním diskusného príspevku súhlasíte s podmienkami použitia hiking.sk.

Vriace fórum

Komentár

Yetee k fotke: Leto v Balogu Drevenice v Balogu to budú asi ťažko, keďže je to zrubový, gréckokatolícky kostol z Matysovej zo skanzenu pod Ľubovnianským hradom.

nová téma

Komentár

Daulagiri k fotke: Nad Starinou Predbežne mám vymyslenú trasu, ktorá zahŕňa túto červenú, potom modrú z Topole a ešte motanie sa okolo Uliče. Len musí prísť vhodný čas :-)

+ 2 ďalšie príspevky

Komentár

Adina k fotke: Vzsušná Prechádzala som okolo v noci. Rozhľadňa je ozaj osvetlená vďaka solárnym panelom na nej.

nová téma

Komentár

Matobee k fotke: Na Striebornici Díky Maťo. No to by som netipol, že máš sem namierené aj keď si nakoniec nešiel. Červená "hrebeňovka" je na urobenie si obrazu o tejto časti pohoria fajn a zlák …

+ 1 ďalší príspevok