Prejdi na obsah

Hiking.sk Zavrieť

Prihlás sa do svojho konta
alebo sa zaregistruj

Vriace fórum

Diskusná téma K článku: Nová appka pre mobily od HZS s GPS lokalizáciou

Pavol.horvath , 2

Takze ak nemam signal appka je my na nic?

Peter61

@ Pavol.horvath :
ak nie žiaden signál, pomohol by jedine SOS signál cez satelit, sú také udělátka. Pred pár rokmi ( bolo to tuším za 20 €/r.) si Austrálčan privolal HZS na Slavkovský št.
Ak je veľmi slabý signál, smradfón vytrvalo skúša odoslať / prijať. Dakde dole v diskusi je z r.2017 spomenutá záchranka na Stredohrote: dvajahorolezci zostupovali do Veľkej Studenej d. , uviazli. Sú tam aj SMS správy a intervaly.

Pavol.horvath , 1 reakcia

Appka v telefone vysle zachranny signal aj bez 4G? Alebo treba byt napojeny na internet/mat zapnute data?

Peter61

@ Pavol horvath :
...................................
Potrebujem na správne fungovanie aplikácie Horská záchranná služba internet?
„Internetové pripojenie nie je na správnu funkciu systému vôbec potrebné. Ak nemáš telefón pripojený na internet, aplikácia po aktivácii alarmu odošle tvoju presnú polohu prostredníctvom SMS. Súčasne sa vytočí linka 18 300 Horskej záchrannej služby.“
.........................................
in :
app.hzs.sk/faq.html

Peter61

"Odporúčame Vám vyplniť aj sekciu „Profil používateľa“, kde môžete vyplniť svoje zdravotné údaje, kontakty na blízke osoby a ďalšie informácie, ktoré sa pri odoslaní núdzovej správy z Vášho telefónu zašlú záchranárom. Tieto údaje nie sú uložené na žiadnom serveri, iba vo Vašom telefóne. Prenesú sa iba v prípade núdzového volania, a to priamo na dispečing Horskej záchrannej služby alebo záchrannej zdravotnej služby."
in : tanap.sk/online-registracia/

Peter61

Snežničiari :
MF "... požiadali o pomoc prostredníctvom Aplikácie HZS, mali horskí záchranári k dispozícii ich GPS súradnice s presnosťou na 10 metrov. "
hzs.sk/dvojica-turistov-uviaz…

NT (mobil alebo appka ?): " .. horskí záchranári pokračovali ku zranenému až do oblasti pred Krížskym sedlom. Až na mieste zistili, že muž nie je schopný samostatného presunu, keďže okrem ramena má zranenú aj dolnú končatinu."
hzs.sk/pomoc-turistom-na-hreb…

Rc

HZS zmenila vizual na svoje meteostanice. nefunguje tam povodne meno a heslo (user), viete niekto aky je tam po novom pristup?

Peter61

Beata,
klikol som si na starú appku a bola tam nová ( Android). Chcela odo mňa tel.číslo.

Ja?No!

@Beta, vyhľadal som v google play aplikáciu a dostal som otázku, či chcem aktualizovať apku. Potom to už išlo samo.

Jjano

Pomohlo odinštalovanie a opätovné inštalovanie, už je to OK.

Jjano

jaro.q, odo mňa to telefónne číslo nikde nepýta.

Beta

Peter, základná otázka je: mám si odinštalovať starú apku a dať novú? Či tá nová sa automaticky zmení s tou starou? Vidím, že tá stará poslala dnešnú správu o podmienkach na horách, tak asi naďalej funguje.

Jaro.q

Jano,
bez problémov.Nezadávaš náhodu nulu za +421?

Jjano

Nová apka sa mi však nedá aktivovať - počas ostatných dní už som niekoľko krát vyžiadal aktivačnú SMS, ale zatiaľ neprišla ani jedna.

Pridaj reakciu

Pridaním diskusného príspevku súhlasíte s podmienkami použitia hiking.sk.

Vriace fórum

Komentár

Pavel Forgáč k článku: Prekliate pivo Jasné cocktu poznám a mám aj nejakú doma momentálne :). Podobná našej kofole, akurát má viac bylinkovú chuť. Mám rád aj Solu a Schwepper, ktoré predávajú v Slov …

+ 27 ďalších príspevkov