:-)
no, pripomenula si mi, že si mám kuknúť ten dokument na Dvojke.
V každom prípade , beriem to trocha s rezervou, viď besnota ( písal som 18/10/18 12:50)


Nedávno dočítané, príjemná a poučná vec. Pobavilo ma "Učenie hrou", netušila som, koľko stromov sa dá zjesť :) Na jar asi vyrazím niekam na koštovku.
Najzaujímavejšia bola pre mňa kapitola o lesnom pohrebníctve "Keď sa z lesníka stane hrobár", dosť nezvyčajný príspevok k téme lesy, ale naozaj pekný, miestami až dojemný. A inšpiratívny.


Prave na dvojke skoncil dokument, kde Wohlleben przentoval svoj pohlad a doplnali ho vedci, ktori skumaju prave tie vztahy, ktore popisoval.


Muž, ktorý sadil stromy
Jean Giono
referaty.aktuality.sk/…/referat-24883
zaujimavy pribeh fikcia


Sprievodca lesom aj Tajný život stromov sú pre laika zaujímavé, mňa zaujíma názor našich odborníkov na Wohllebenovu tvorbu. Samozrejme, nezaujíma ma Taper a spol. :-(
Zaujímavá je aj jeho vlastná kazuistika boreliózy (s.48). Odporúčam najmä pre starších, ktorí to bagatelizujú, nikdy to sme s tým problém nemali, bla bla bla atď. Totiž borelióza ( na rozdiel od väčšiny zdyšiek) prišla zo Z a teda skôr mali skúsenosti Nemci a Česi.
Úplne cez čiaru( .."znie bláznivo"..) je ale autorov nápad nechať voľný priebeh besnote. (s.72)


taktiez mam od tohto autora rozcitany "tajny zivot stromov". Kiez by to bolo povinne hlavne pre tych, co do prirodneho prostredia zasahuju


citane cez leto, pozicane z kniznice. fajne citanie. sice skace z temy na temu, ale nejake zavery sa daju vyuzit. zaujalo ma klopkanie palicou o zem vs. vyliezanie dazdoviek. tak som to aj s detmi skusal, ale nic.. :)


Od autora čítam inú knihu na podobnú tému. Veľmi príjemný beletristicky štýl písania a pritom kľúčové tvrdenia má ozdrojované na vedecké štúdie. Paráda.

