Prejdi na obsah

Hiking.sk Zavrieť

Prihlás sa do svojho konta
alebo sa zaregistruj

Vriace fórum

Diskusná téma K fotke: Chodníčkom cez Stužicu

Diskusná téma K fotke: Chodníčkom cez Stužicu

Po dlhých rokoch plánov a snov moje nohy konečne vkročili do legendárneho pralesa Stužica v najvýchodnejšom cípe Slovenska. Pre prístup na hrebeň Bukovských vrchov som si vybral práve chodníček cez toto hodnotné chránené územie. A les ma naozaj nesklamal, všade naokolo rástlo množstvo velikánov hlavne buka, pod nimi hustý podrast jedlí a na zemi odumreté torzá, ktoré poslúžia mladej generácií. Les aký som možno ešte nevidel. Nikde nikto, len spev vtákov a pocit divočiny na okraji našej vlasti.
Táto diskusia je k fotke na turistickamapa.sk

Daulagiri

Toto bol pre mňa naozaj prototyp pralesa, úplne dokonalý les. Fotkami sa nedala zachytiť tá krása, to treba vidieť naživo.
A článok asi dakedy bude :o)

Matobee

Tiež sa mi sem podarilo minulý rok dostať. A úplne nezávisle na tvojom opise som mal podobné pocity, že je to síce "klasický" zmiešaný bukovo, jedľovo, smrekový les, ale vnímal som, že to niečo iné.
Proste Východné Karpaty. My chodíme v drvivej väčšine po Západných.
Teším sa na článok :-)

Pridaj reakciu

Pridaním diskusného príspevku súhlasíte s podmienkami použitia hiking.sk.

Vriace fórum

Komentár

Daulagiri k fotke: Nad Starinou Predbežne mám vymyslenú trasu, ktorá zahŕňa túto červenú, potom modrú z Topole a ešte motanie sa okolo Uliče. Len musí prísť vhodný čas :-)

+ 2 ďalšie príspevky

Komentár

Adina k fotke: Vzsušná Prechádzala som okolo v noci. Rozhľadňa je ozaj osvetlená vďaka solárnym panelom na nej.

nová téma

Komentár

Matobee k fotke: Na Striebornici Díky Maťo. No to by som netipol, že máš sem namierené aj keď si nakoniec nešiel. Červená "hrebeňovka" je na urobenie si obrazu o tejto časti pohoria fajn a zlák …

+ 1 ďalší príspevok

Komentár

Daulagiri k fotke: Nad Ľubietovou Ja som tu bol pred dvoma rokmi v čase ešte nerozvinutej vegetácie, ale páčilo sa mi tiež. Ešte tu mám nejaké resty, takže prídem opäť.

nová téma